img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Beauty Of Joseon Calming Serum : Green Tea+Panthenol

990 ден.

Опис

Beauty of Joseon Calming Serum е смирувачки серум со Ханбанг традиционални состојки од природно потекло за смирување и хидратација на кожата, каде клучни состојки се зелениот чај и пантенолот.

Клучни состојки: вода од лист од Camellia sinensis (зелен чај) 76,49%, пантенол (витамин B5) 2%. Истакнати состојки: екстракт од Artemisia vulgaris, екстракт од Centella asiatica extract, натриум хијалуронат, екстракт од прополис.

Употреба: Нанесете соодветна количина на лицето и тапкајте нежно за да ја помогнете апсорпцијата.

Состав: вода од лист од Camellia sinensis, вода, метилпропандиол, глицерин, бутилен гликол, екстракт од Centella asiatica, пантенол, пентилен гликол, 1,2-хександиол, екстракт од Chondrus crispus, екстракт од Saccharum officinarum (шеќерна трска), екстракт од Artemisia vulgaris, екстракт од лист од Melia azadirachta, натриум хијалуронат, екстракт од цвет од Melia azadirachta, екстракт од семе од Theobroma cacao (какао), екстракт од прополис, диетоксиетил сукцинат, бетаин, октандиол, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, алантоин, натриум полиакриоилдиметил таурат, трометамин, етилхексилглицерин, дикалиум гициризат, поликватерниум-51, глицерил акрилат/кополимер на акрилна киселина, натриум фитат, декстрин, токоферол.

 

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.