img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Beauty Of Joseon Dynasty Cream

1340 ден.

Опис

Beauty of Joseon Dynasty Cream е хидратантен крем кој ја негува кожата и го подобрува тенот.

Клучни состојки: вода од оризови трици (29%), вода од корен од женшен (5%), сквалан (2%), ниацинамид (2%). Истакнати состојки: 3 типа на хијалуронска киселина, масло од семе од шафраника, екстракт од мед, екстракт од плод од Lycium chinense, церамид NP.

Употреба: Нанесете рамномерно со дланките соодветна количина на чисто лице како последен чекор од рутината за нега и тапкајте нежно за да ја помогнете апсорпцијата.

Состав: вода, вода од трици од Oryza sativa (ориз), глицерин, вода од корен од Panax ginseng, хидрогениран полидецен, 1,2-хександиол, ниацинамид, сквалан, бутилен гликол, пропандиол, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, цетеарил оливат, сорбитан оливат, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, ксантан гума, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, трометамин, масло од семе од Carthamus tinctorius (шафраника), хидрогенирано кокосово масло, глицерил акрилат/кополимер на акрила киселина, етилхексилглицерин, аденозин, каприлен/капрински триглицерид, динатриум EDTA, хијалуронска киселина, хидролизирана хијалуронска киселина, натриум хијалуронат, екстракт од мед, церамид NP, хидрогениран лецитин, екстракт од корен од Coptis japonica, екстракт од семе од Raphanus sativus (ротквичка), екстракт од плод од Lycium chinense, екстракт од семе од Theobroma cacao (какао), екстракт од Phellinus linteus, декстрин, екстракт од корен од Scutellaria baicalensis.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.