img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Beauty Of Joseon Hanbang Trio Mini

1390 ден.

Опис

Ова мини трио со Ханбанг традиционални состојки, ги содржи следниве серуми:

Calming serum : Green Tea + Panthenol (10ml / 0.33 fl. oz.)

Beauty of Joseon Calming Serum е смирувачки серум со Ханбанг традиционални состојки од природно потекло за смирување и хидратација на кожата, каде клучни состојки се зелениот чај и пантенолот.

 

Glow serum : Propolis + Niacinamide (10ml / 0.33 fl. oz.)

Beauty of Joseon Glow Serum e серум налик на мед збогатен со Ханбанг (корејска традиционална хербална медицина) состојки за осветлување и подобрување на тенот, каде клучни состојки се прополисит и ниацинамидот.

 

Repair serum : Ginseng + Snail Mucin (10ml / 0.33 fl. oz.)

Beauty of Joseon Repair Serum e лесен но хранлив серум збогатен со Ханбанг (корејска традиционална хербална медицина) состојки за длабинска хидратација, каде клучни состојки се водата од женшен и слузта од полжав.

 

Употреба: Нанесете 2-3 капки од серумот на лицето и тапкајте нежно за да ја помогнете апсорпцијата.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.