- 25%

Слатко задоволство за вашите најмили! До 25% попуст на Lo Bello бебешки бисквити во вкус по избор + бесплатна достава од Гемелине

200 ден.

151 ден.

Преостанато време

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени:

3
 • ул.Јури Гагарин бр.6 13/16 Скопје, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  071 238 540

  info@gemelline.mk

Добивате

 • Lo Bello бисквит без глутен 250г., цена: 200 ден. 151 ден.

Може да се користат од самиот почеток на дохрана (после 4 месеци)

 • Lo Bello бисквит со вкус на банана 200г., цена: 130 ден. 100 ден.

Може да се користат по навршени 6 месеци (по воведување на глутен во исхраната)

 • Lo Bello бисквит со 5 вида на житарки 200г., цена: 130 ден. 100 ден.

Може да се користат по навршени 6 месеци (по воведување на глутен во исхраната)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.11.2019 до 25.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да се подигне во нашата канцеларија во Козле, Јуриј Гагарин ул.6 бр.16/13, во близина на ТЦ Олимпико
 • Бесплатна достава!
 • Доколку сакате производот бесплатно да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата се врши во рок од 3 - 7 дена

Опис

Lo Bello бисквит без глутен Создадени се од житарки кои природно не содржат глутен (ориз, компир и пченка) во производствена линија каде се преработуваат исклучиво безглутенски прехранбени производи. Особено се практични и за лица кои треба да се држат до безглутенска исхрана.

Lo Bello бисквит банана​ може да се користат по навршени 6 месеци (по воведување на глутен).

Lo Bello бисквит со 5 вида на житарки - Произведени од вистинска мешавина на 5 житарки (пченица, ориз, ‘рж, овес и јачмен)

Lo Bello бебешките бисквити се произведени  во Италија, создадени од внимателно избрани висококвалитетни состојки во строго контролирани хигиенски услови

 • Не содржат вештачки бои и конзерванси
 • Збогатени се со калциум, железо и 6 витамини (А, Д, Б1, Б2, Б6, ниацин)
 • Создадени за бебињата – брзо се топат во уста и се лесни за џвакање
 • Мини облик за лесно држење во раче
 • Едноставна подготовка – за неколку секунди се топат во омилениот напиток на бебето (млеко или сок) и оброкот е готов!!!
 • Не содржат ниту еден од алергените како јајце, млеко, соја, мед или траги од јатки, па затоа се погодни за лица кои патат од најчестите алергии предизвикани од храната

Сето сето тоа надополнето со нивниот неодолив италијански вкус.

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 29.11.2019 до 25.12.2019
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.