Вкусете традиционално овчо сирење! 15% попуст на Мавровско полномасно овчо сирење “Софрониевски” во пакување од 6 kg (канта) во вредност од 2040 ден. по цена од 1740 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вкусете традиционално овчо сирење! 15% попуст на Мавровско полномасно овчо сирење “Софрониевски” во пакување од 6 kg (канта) во вредност од 2040 ден. по цена од 1740 ден.

Цена

1,740 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,040 ден.

Попуст

15%

Заштеда

350 ден.

Купени : 16

 • Населба Млаки бр.62 Гостивар, Macedonia (Македонија), 1000

 • 075 955 333

 • mandrasofronievski@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Висококвалитетно Мавровско полномасно овчо сирење

 • Пакување: канта од 6 kg

Висококвалитетно Мавровско oвчо сирење од мандра “Софрониевски” произведено на традиционален начин, без растителни масти и вештачки додатоци.

*Сирењето се произведува од непастеризирано 100% овчо млеко од сопствено производство кое потекнува од високите пасиштата на Шара Планина и бачилото кое се наоѓа на надморска висина од 1800м. Млекото кое се добива се носи и преработува во мандрата во с.Бродец / Мавровско.

Квалитетот и безбедноста на сирењето е гарантиран со декларација.


Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.04.2017 до 29.05.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Доколку сакате достава испратете ги на  mandrasofronievski@gmail.com следните информации: купон код, пин код, име и презиме, адреса и телефонски број за контакт при доставата. 
 • Доставата не е вклучена во цената и се плаќа при прием на производот. 
 • Задолжително е да го нарачате сирењето еден ден пред посакуваниот ден за подигнување
  Сирењето може да се подигне секој ден од:
 • пред Рептил маркет/спроти Симпо на Партизанска, тел: 075 587 942
 • пред Гранап  маркет/Расадник-Кисела Вода, тел:075 955 333

Опис

Мандра “Софрониевски” го негува конвенционалниот начин на производство на овчо сирење со генерации наназад. Долгогодишната традиција , начинот на праработка на млекото и еколошки чистиот регион го прават нашето сирење со исклучително висок квалитет различен од стандардните индустриски сирења.

Направете разлика, вкусете традиционално произведено сирење во мандра!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ