img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Benton Fermentation Essence Mini Deluxe 20ml

450 ден.

450 ден.

Опис

Есенцијата со ферменти на Benton е есенција со врвен квалитет која содржи филтрат од фермент на Galactomyces, лизат од фермент на Bifida, sh-олигопептид-1, и церамиди. Оваа есенција помага за постигнување на мазна и младешка кожа. Есенцијата може да се користи за чувствителна и сува кожа, кожа со брчки и слаба еластичност, дехидрирана и затегната кожа, кожа која нема баланс на вода и масти, кожа на која и треба светлина и хидратантни производи, кожа која е чувствителна на штетни хемикалии.

Активни состојки:
• Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана
• Филтратот од фермент на Galactomyces може значително да ја намали големината на зголемените пори, како и појавата на комедони. Второ, помага за освежување на уморената кожа, ја негува и ревитализира, истовремено намалувајќи ги знаците на стареење.
• Алое Верата обезбедува заштитен слој на кожата кој помага да се задржи влагата. Исто така богата е со антиоксиданти и минерали кои можат да помогнат за забрзување на заздравувањето. Го стимулира производството на колаген и еластински влакна кои ја прават кожата помалку збрчкана и еластична.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.