img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Benton Honest Eye Lash Serum

1215 ден.

1215 ден.

Опис

Benton Honest Eye Lash Serum е дневен серум за трепки со хидратантно дејство, кој ефикасно делува во негата за поздрави трепки. Интензивно помага во справувањето со тенки и кратки трепки без да предизвика иритација на очите.

Негувањето и одржувањето на трепките во здрава состојба е значајно во фазата на растење, а токму таква хранлива нега овозможува овој серум за трепки. Овој дерматолошки тестиран производ, ги зацврстува, подобрува и негува трепките со своите хидратантни состојки. Содржи 2 типа на пептиди, 17 типа на амино киселини и натриум хијалунорат кои придонесуваат за зацврстување на коренот на трепките, како и за поздрави и поеластични трепки.

Со прецизна и практична двојна четка со врв од мека топка, овозможува нега на коренот на трепките и самите трепки. Содржи чиста водена формулација, без масла, така што може да се користи и кога ќе се стави екстензија на трепки. Овозможува да се одржи ph балансот, со што овој серум е безбеден да се користи и на подрачјето околу очите.

Се препорачува за оние со тенки и слаби трепки, кои постојано користат екстензии, за тие што се особено чувствителни на надворешни штетни влијанија или штетни состојки, оние на кои им е потребно превенција од губење или оштетување на трепките и тие на кои им е потребна нега и хидратација на трепките.

Употреба: по чистењето на лицето, нанесете соодветна количина од содржината на четката и нежно повлечете со четката од коренот, кон врвот на трепките.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.