img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Benton Papaya D-Sun Cream

1290 ден.

Преостанато време

Опис

 • Papaya-D кремот за сонце е физичко и хемиско средство за ефективна заштита од сонце. Физичкото средство типично остава бели траги и овозможува релативно помала заштита од UVA-зраци отколку хемиското средство. Измешанo со хемиското средство за заштита во Papaya-D кремот, ефективно ја штити кожата и од UVA и од UVB-зраците.

 • Пружа ефикасна заштита од сонце со висок заштитен фактор додека ја негувакожата и ѝ ја обезбедува потребната хидратација. Има лесна и хидратантна текстура. Содржи голем процет на вода од папаја, а од од неговиот состав се исклучени сите штетни, контроверзни и агресивни состојки. Papaya-D Sun кремот е погоден за секојдневна употребa.


 • Состав: вода од плод од Carica papaya (папаја), титаниум диоксид, етилхексил метоксицинамат, изоамил p-метоксицинамат, глицерин, дикаприлил карбонат, цетеарил алкохол, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, пентилен гликол, ниацинамид, глицерил стеарат, C12-15 алкил бензоат, цетеарил оливат, сорбитан оливат, 1,2-хександиол, масло од семе од Simmondsia chinensis (јојоба), каприлен/капрински триглицерид, алуминиум хидроксид, пантенол, масло од Carica papaya (папаја), глицерил каприлат, стеаринска киселина, вода, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, ксантан гума, екстракт од плод од Carica papaya (папаја), токоферол, дикалиум глициризат, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), ксилитилглукозид, анхидроксилитол, ксилитол, папаин, пропандиол, аденозин, натриум глуконат, динатриум аденозин трифосфат, алгин, екстракт од пупки од Carthamus tinctorius (шафран), гликоза, масло од Geranium maculatum.

 • Употреба: Нанесете рамномерно пред да се изложите на сонце. Повторно нанесете по потреба кога сте изложени на силна сончева светлина.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.