img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

15 ја следат оваа компанија


- 10%

Benton PHA Peeling Gel

995 ден.

895 ден.

Шифра:

Гелови за лице, Пилинзи

Опис

Benton PHA Peeling Gel

 • Вenton PHA пилинг гелот пружа пилинг на 2 начини, физичка ексфолијација со целулоза добиена по природен пат и хемиски пилинг со PHA, состојка за пилинг од трета генерација. Овој нежен пилинг гел ја прави кожата чиста, а хијалуронската киселина ѝ ја дава потребната влажност.
 • Дерматолошки тестирано
 • Состав: Вода, целулоза, пентилен гликол, коко-каприлат/капрат, глицерин, екстракт од цвет од Chrysanthemum morifolium, церамид NP, натриум хијалуронат, дикалиум глициризат, амониум акрилоил- диметилтаурат/VP кополимер, лакто- бионска киселина, алантоин, пропандиол, каприлен/капрински триглицерид, хидро- гениран лецитин, фитостерил/ октил- додецил лауроил глутамат, натриум глуконат.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.