img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Benton Snail Bee Ultimate Eye Cream

1550 ден.

1550 ден.

Опис

Benton Snail Bee Ultimate Eye Cream е мултифункционален крем за очи, збогатен со филтрат од ферментиран филтрат на квасец/слуз од полжав, пептиди и пчелин отров. Овој крем за очи овозможува одржување на мазна и витална кожа, со еластичност и радијантност во регијата околу очите.

Филтратот од ферментиран филтрат од Saccharomyces/слуз од полжав, одлична состојка која придонесува за еластичност и заштита на кожата е ферментиран со квасец од грозје, со цел зголемување на густината и нежна апсорпција во негата на кожата.

Овозможува мултифункционална заштита со длабока хидратација и зголемување на природната цврстина на деликатната кожа. Пептидите, 17 видови на амино-киселини и церамидите што ги содржи овој крем, формираат цврста кожна бариера и помагаат во грижата со различни проблеми со кожата.

Функционалната формула во овој крем, содржи раствор за осветлување и подобрување на брчките во регијата околу очите. Ниацинамидот и аденозинот, овозможуваат нега и еластичност на уморната и опуштена кожа, помагаат во отстранувањето на темните места и флеки, со што ја прават кожата чиста и транспарентна.

Овој дерматолошки тестиран производ со антиоксидирачки ефекти, не содржи вештачки бои и ароми и состојки кои би можело да ја иритираат кожата. Со ph вредност слична на нормалната кожа, придонесува за заштита за чувствителната кожа.

Употреба: Нанесете соодветна количина во регијата околу очите и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.