Уживајте во прекрасниот Берлин (21.11-01.03.2020)! 28% попуст на 3 ноќевања за 2 лица со појадок во Akademie Berlin-Schmöckwitz во вредност од 7316 ден. (118 €) по цена од 5240 ден. (85 €)

Цена

5240 ден.

Вредност

7316 ден.

Попуст

28%

Заштеда

2076 ден.

Добивате

 • 3 ноќевања за 2 лица во стандардна двокреветна соба со појадок + шише минерална вода во Akademie Berlin-Schmöckwitz (21.11-01.03.2020)
 • Бесплатно WiFi

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.11.2019 до 01.03.2020
 • Потребно е да се информирате за слободни места на info@das-schmoeckwitz.de
 • Доколку има слободни места потребно е да ги купите купоните и кодовите да ги внесете на следниот линк http://register.hotelvoucheronline.com (купон код во полето Coupon code и пин код во полето Security code).
 • По внесувањето на кодовите добивате ваучер од хотелот кој е потребно да го испратите на info@das-schmoeckwitz.de за потврда на резервацијата.
 • Доколку не го искористите купонот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Пријавување во хотелот е од 14:00 часот, одјавување до 10:00 часот

Опис

На зелениот југоисток на Берлин ќе наидете на DAS SCHMÖCKWITZ, единствен хотел во уникатно опкружување за вашиот настан.
Историската куќа и градинарска куќа со десет соби за состаноци се вградени во природниот пејзаж на езерото Вернсдорф. Идеална атмосфера за уживање во животот и фокусирање на најважните работи.

DAS SCHMÖCKWITZ е мирно сместен директно во заштитен природен живот во југоисточен Берлин. Се одликува со ресторан со парк и поглед на езерото кои служат регионална кујна. Има соби за непушачи со бесплатна WiFi, телефон, ТВ и радио. 24-часовна рецепција е исто така достапна. Ресторанот се наоѓа во историската палата и нуди директен поглед на паркот и Вернсдорфското Езеро. Гостите се добредојдени да вечераат на терасата во текот на летото.
Хотелот е на само 25 км од центарот на градот Берлин и 10 км од автопатот А10, а паркирањето е бесплатно. Treptow-Köpenick е одличен избор за патници заинтересирани за разгледување места, градски патувања и туристички атракции.

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.