Дестинација Македонија! Незаборавно искуство во Охрид! До 29% попуст на eдночасовна или повеќечасовна тура низ Охридско езеро со катамаран или бродче по избор од B&F Cruise Охрид

img

Цена од

2200 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3100 ден.

Попуст

29%

Заштеда

900 ден.

Купени: 1

 • B & F Cruise - Ohrid, Ohrid, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078356263

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Tура Liberty: до претседателска палата со катамаран (1 час) 3,100 ден. (50 еур)
2,200 ден. (35 еур)
Тура Manuela Blue: до претседателска палата со бродче (1 час) 2,460 ден. (40 еур)
1,900 ден. (31 еур)
Целодневна тура: по источен брег на Охридско Езеро до Св. Наум (6 часа) 15,400 ден. (248 еур)
13,400 ден. (216 еур)

*Цената се однесува на изнајмување на целиот пловен објект
*Катамаранот и бродчињата се со капацитет од максимум 11 лица
*Повеќе информации за турите прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.07.2022 до 30.09.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Tура Liberty и тура Manuela Blue: до претседателска палата со катамаран или бродче (1 час)
Оваа обиколка ја опфаќа целата обиколка околу Стариот град Охрид и понатаму до Претседателската резиденција изградена и користена од доживотниот претседател на поранешна Југославија Тито, која денес ја користат нашиот претседател и Владата најмногу како резиденција за одмор. Тоа е прекрасно одморалиште на помали вили сместено во 40+ години стара борова шума. Потоа крстариме по Парк Голден Бич, плажата Куба Либре, до влезот на каналот Билјанини извори и назад до централното пристаниште Охрид.

Целодневна тура: по источен брег на Охридско Езеро до Св. Наум (6 часа)
Оваа обиколка ја опфаќа целата обиколка околу Стариот град Охрид и понатаму до Претседателската резиденција изградена и користена од доживотниот претседател на поранешна Југославија Тито, која денес ја користат нашиот претседател и Владата најмногу како резиденција за одмор.

Ова е најпопуларната екскурзија кај нашите клиенти бидејќи го опфаќа целиот источен брег на Охридското Езеро и сите важни работи и локации што треба да се видат или посетите од Охрид до манастирот Свети Наум кој е оддалечен само 1 км од албанската граница. Крстарењето опфаќа растојание од 25 километри, во секој правец се потребни 1 час и 45 минути. Го вклучува и стариот дел на Охрид, претседателската резиденција на Тито, селото Пештани, Музејот на водата „Заливот на коските“ (30 минути застанување), селото Трпејца (наречен Св. Тропе Охрид), црквата Мајка Марија од 14 век во Заум (само достапно со брод и се смета за најубава девица плажа на Охридското Езеро, 30 минути застанување).

Последната станица од 2 часа и 30 минути е во Манастирот Свети Наум, каде што ќе го видите најубавиот и најпознатиот манастир на езерото, како и кристално чистите главни слатководни извори кои го хранат езерото како негов главен извор. Овој дел од брегот е единствениот со плажа со златно-жолти песоци, исто како и море. На барање, оваа екскурзија може да се продолжи на цел ден до вкупно 9 часа.

За компанијата

Приказната за крстарење на B&F започнува во Охрид во 2014 година. Нашите водичи се многу пријателски, професионални и забавни! Ќе ве однесат во оддалечените делови на Охридското Езеро и ќе ве запознаат со природните убавини кои ќе обезбедат незаборавно искуство и големи насмевки. Ова е тура што нема да ја заборавите до крајот на животот.

Редовна појдовна точка е охридското централно пристаниште кое се наоѓа на само 50 метри од главниот плоштад. Вклучува Охрид Стариот град, крстарење близу до брегот, за да имате детален поглед, додека на патот назад крстарењето ќе ве однесе подалеку од брегот, за да можете да уживате во уникатен панорамски поглед на целиот Стариот град.

Може да доживеете прекрасни моменти на овие крстарења и да слушнете интересни приказни од нашите капетани кои се многу добри раскажувачи покрај тоа што се вешти бродари.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.