Купон од 99 ден. со кој добивате до 70% попуст на очила од премиум брендови во сите продавници на DIOPTRA: Ray ban, Stella Mccartney, Tom Ford, Etnia Barcelona, Police, Prada, Chopard, Furla и многу други

Цена

99 ден.

Преостанато време

Купени: 158

 • Dioptra Couture, Максим Горки, Skopje, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 311 1164, 078 334 545

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС (Outlet) Локал 23, (ниско приземје)

  Одведи ме таму

  02 31 28 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија, Бул. Партизански Одреди 66 б (спорти НЛБ Банка)

  Одведи ме таму

  02 30 52 001, 078 325 705

 • ГТЦ Приземје, Секција 2, Локал 16, Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3 231 660, 078 220 680

 • АЕРОДРОМ ул. Јане Сандански бр 109 А

  Одведи ме таму

  02/ 24 57 111, 075 303 262

 • East Gate Mall, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 3 122 939, 076 495 555

Добивате

Купон од 99 денари со кој добивате 70% попуст на премиум очила во продавниците на Диоптра.

70% попуст:

 • Stella McCartney
 • Bvlgari
 • SNOB Milano
 • Miu Miu
 • Touch

50% попуст:

 • Chopard
 • Tom Ford
 • Balenciaga
 • Carolina Herrera
 • Celine
 • Etnia Barcelona
 • Dsquared
 • Roberto Cavalli
 • Jimmy Choo
 • Chloe
 • Gucci
 • Furla
 • Dolce&Gabbana
 • Prada
 • Fendi
 • Liu Jo
 • Nina Ricci
 • Police
 • Trussardi
 • Dior
 • Victoria Beckham
 • Mont Blanc
 • Just Cavalli
 • Sting

30% попуст

 • Ray Ban
 • Persol
 • Alexander Mcqueen
 • Saint Laurent
 • Bottega Veneta
 • Oakley
 • Valentino
 • Versace
 • Max Mara
 • Kenzo
 • Emporio Armani

Попусти на диоптриски стакла (Попустот важи во сите продажни салони)

 • 50% попуст на Hoya blue control, HMC стакла
 • 20% попуст на сите останати стакла од брендовите Essilor, Zeiss, Divel, Hoya

* Попустот се однесува за пар стакла во индексна дебелина 1.5 sph до +/-4 cyl
до +/-2

* Попустот не важи за брендовите: Balmain, Akoni, Cartier, Boucheron, Dita, Thom Browne, Lindberg, Moscot

*Попустот не важи на новите колекции очила

*Дополнителни 20% попуст на каса само во продажните салони во Аеродром и Беверли Хилс на веќе намалените цени

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.11.2021 до 30.12.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот може да се искористи на сите локации на Dioptra
 • Понудата не важи за следните брендови: Dita, Cartier, Boucheron, Brioni, Lindberg и Moscot
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во оптиките на Dioptra
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден, прв услужен
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

DIOPTRA речиси три децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид. 

HOYA - Blue Control
Оптичките очила кои Ви ги нудиме во оптиките на Dioptra (Optics, Couture & Outlet), имаат уникатен слој кој се нарекува BlueControl. Заради уникатната карактеристика на овој слој, Вашите очила не само што се исклучително отпорни на гребење, ја одбиваат водата, маснотијата и нечистотијата, тие и ја неутрализираат високо-енергетската видлива светлина емитирана од LCD и LED екраните.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.