Cyber Monday! Вистинско освежување со познатиот холивудски третман за лице! 50% попуст на јаглероден ласерски пилинг од Beauty Academy во вредност од 3500 ден. по цена од 1750 ден.

Цена

1750 ден.

Вредност

3500 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1750 ден.

Добивате

Јаглероден ласерски пилинг (времетраење 30 мин.)
*Повеќе за третманот прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.11.2021 до 15.01.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на 070 245 418 
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Јаглеродниот ласерски пилинг е моментално еден од најпопуларните ласерски третмани во светот. Ваквиот третман исто се нарекува и Холивудски пилинг.
При овој третман се користи специјален јаглероден наногел, кој за време на процесот на сушење ги запленува мртвите клетки и загадувачите на лицето. Потоа, под краткотрајното влијание на ласерските удари, гелот се распаѓа, и заедно со него исчезнуваат честичките фатени од неа. Во процесот на уништување на гелот, исто така, се јавува микростимулација на кожата, што доведува до подобрување на циркулацијата на крвта и забрзување на метаболичките процеси во клетките. Затоа овој вид лупење е добар не само за чистење, туку и за подмладување на кожата.
Самата процедура е многу едноставна и безболна и се состои од следните фази:
 1. Чистење на кожата
 2. Нанесување на посебен јаглероден гел 
 3. Спроведување на ласерски третман 
 4. Завршна маска на лице
 5. Крема за лице 
Резултатите кои ќе ги добиете од овој третман е освежена, мазна, чиста и затегната кожа за само 30 минути. Ваквиот третман е пригоден за жени од сите возрасти. 

За компанијата

Салонот Beauty Academy нуди најразлични услуги за убавина наменети да ги задоволат сите ваши потреби. Препуштете се во рацете на вистински професионалци и уживајте во квалитетната услуга која ја нудат.

Дел од услугите кои ги нуди салонот:
 • Лифтинг и ботокс на веѓи и трепки
 • Свилени трепки
 • Мадеротерапија на лице
 • Бразилски детокс мадеротерапии
 • Исцртување на веѓи
 • Масажи
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.