Релаксиран престој во Бањишт Хотел & СПА 4* (13.11.2020 -31.01.2021)! 50% попуст на 3 ноќевања со појадок, ручек и вечера + користење на СПА во Бањишт Хотел & СПА 4* Дебар

Цена од

3790 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

7580 ден.

Попуст

50%

Заштеда

3790 ден.

Купени: 446

 • ул. 8 септември бр. 9 Село Бањиште, Дебар

  Одведи ме таму

  + 389 46 831 092, 076 330 077

  info@bdcapa.com

Добивате

Опции на понудата:

Пакет од 3 ноќевања со појадок, ручек и вечера за едно лице + користење на СПА 7,580 ден. (122 еур)
3,790 ден. (61 еур)

Понудата е по лице и вклучува:

 • 3 ноќевања со појадок, ручек и вечера во двокреветна или трокреветна соба по избор
 • Лекарски преглед (задолжителен за сите што ќе користат третмани)
 • Користење на термален СПА центар + терапии (со лекарско одобрение)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.11.2020 до 31.01.2021
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Понудата НЕ важи од 28.12.2020 до 08.01.2021
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребен е престој на 2 лица
 • Доплати:
 • За деца до 5.99 г. е бесплатно
 • За деца од 6 до 11.99 се доплаќа 730 денари на ден
 • За лица над 12 г. потребно е да се купи купон од соодветната опција
 • За користење на сауна се доплаќа 100 ден.
 • За користење на парна бања се доплаќа 100 ден.
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис


Бањишт Хотел & СПА се наоѓа на 880м надморска висина во селото под истото име Бањишт во Дебар. На ова локација има неколку извори се термо-минерална вода со оптимална температура за човековото тело од 39 Целсиусови степени, каде воедно се сместени и два стари базени изградени од Дебарчанецот на фамилијата Оручи Заде, Хаџи Мухамед, во 1797 година.

Термо-минералната вода е 100% природна, и базените постојано се снабдуваат со свежа вода (нера филтрација и рициркулација). Водата е класификувана како најбогата со минерали во Европа, со 4 гр сув остаток на минерали во 1 литар вода: Сулфур. Калциум, Калиум, Магнезиум, Железо, Натриум идр. Единствени сме во регионот што нудиме природна фанго терапија а сме победници на многу значајни награди како најдобар Медикал СПА Ресорт во Балканот, меѓу кои мора да ги истакнеме БАХА 2014 и СПА Номинатион 2015.

Хотелот е изграден во 1948-та година, Поради почитта кон историјата и традицијата, со цел да не се наруши оваа вон временска убавина и хармонија која како да го достигнала својот максимум на ова свето место, Бањишт однадвор ја има својата традиционална архитектура, но во внатрешниот современиот и луксузен ентериер, нуди врвни стандарди на сместување и хотелски услуги, кои ги задоволуваат сите гости. Последни големи реновирања на хотелот се направени во 2012 и 2016 година.

Бањишт Хотел & СПА располага со вкупно 126 соби (двокреветни и трокреветни соби). Сите третмани се нудат во еден затворен комплекс, затоа надворешните климатски температури воопшто не влијаат врз услугите а самиот хотел нуди 24 часа централно греење во сите простории.

Достапни терапии кои може да се користат:

 • Хидротерапија - во базени со термо-минерална вода (07:00 до 18:00 часот)
 • Фанготерапија (07:00 - 14:00 часот)
 • Кинези терапија (07:00 - 14:00 часот)
 • Електротерапија (07:00 - 14:00 часот)
 • Користење на парна бања и сауна (15:00 - 21:00 часот)

Ценовникот на пијалоците можете да го погледнете ТУКА.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

plamenkatrajkovska

За жал Бањишт Хотел и Спа ниту е хотел со 4 ѕвезди ниту е Спа центар. Го пишувам коментарот за идните корисници да знаат што да очекуваат. Прием и соби: Најнапред имате проблем со комуникацијата. Иако хотелот е во Македонија персоналот, посебно рецепцијата слабо говори македонски. Собите се мали и на ТВ има само две телевизиски програми - Сител без глас и една спортска програма. Чисто е. Спа: Ходниците и делот во Спа центарот се ладни. Така што додека се движите до собата можете да настинете. Нема фен во собите ниту во Спа цетарот па така ако не сте си понеле нема како да си ја исушите косата. Бањарките кои ги даваат се искинати и исфлекани. Нема никакви информации за значењето и употребата на услугите. Престојот во базените е поделен на женски и машки базен. Се препорачува престој во водата до 15 минути за да има полезно дејсто но за жал никаде нема часовник. Има ценовник за масажи и тоа на албански. Секоја чест на жените кои прават фанго терапија. Ресторан: Келнерите се љубезни. Некои оброци им се подобри од другите .

Член на Grouper од: 22-11-2019

anastasija

Здраво, Ви благодариме на коментарот. Вашиот фидбек ни е важен и пренесен на одговорниот агент за да се упати реакција до хотелот. Секогаш сме тука за нашите корисници и Вашето мислење е начин да се проверат услугите кои ги нудат компаниите. Ви стоиме на располагање за било каков фидбек.

Член на Grouper од: 15-01-2020
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.