Фантастична трилер-комедија! 33% попуст на билет за претставата Име (31.03.2018) од Театар Kомедија во вредност од 300 ден. по цена од 200 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Фантастична трилер-комедија! 33% попуст на билет за претставата Име (31.03.2018) од Театар Kомедија во вредност од 300 ден. по цена од 200 ден.

Цена

200 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

300 ден.

Попуст

33%

Заштеда

100 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 54 | Остануваат : 6

 • бул. Св.Климент Охридски б.б. Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 311 9990

 • contact@teatarkomedija.mk

Добивате

Еден билет за претставата Име во реализација на Театар Комедија на ден 31.03.2018 со почеток во 20:00ч.


Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.03.2018 до 31.03.2018
 • Купонот важи САМО за претставата Име на ден 31.03.2018 со почеток во 20:00ч.
 • Задолжително е да носите испечатен купон
 • Купоните се заменуваат со карти на билетарата на Театар комедија на самиот ден на претставата најдоцна до 19:30ч.
 • Доколку не го искористите купонот истиот пропаѓа и средствата не може да бидат рефундирани.
 • Купонот не може да се замени за карта од друга претстава!

Опис

Трилер-комедија која вози од сцена во сцена, комедија во која петмина актери се постојано на сцена, во еден живот во реално време. Претставата се случува на вечера меѓу пет другари од детството, и таа една пријатна вечера со кинеска храна се претвора во хаос. Сета валкана долна облека на тие  луѓе што се заедно од деца, излегува на површина – изјави Јелена Жугиќ, директорка на „Комедија“, која толкува улога во претставата.

Режисерката Делместре, пак, која на македонската публика ѝ е позната по режијата на претставата „Комшилук наопаку“ во 2007 година во Драмски театар, истакнувајќи го своето големо задоволство што повторно режира во Македонија, рече дека да се работи со ваква група талентирани актери е голема привилегија.
Таа додаде дека овој текст има доживеано огромен успех во Европа, тој е најголем хит кај париската публика во изминативе години, и се надева дека и македонската публика ќе реагира на ист начин.
Во претставата играат:

 • Зорица Нушева
 • Роберт Ристов
 • Атанас Атанасовски
 • Илија Илиоски
 • Кристина Ласовска

Сценографијата, костимографијата и музиката се на Лина Венгоечеа од Венецуела, светлото е на Милчо Александров, а адаптацијата и драматургијата е на Дарко Јан Спасов.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.