Најпопуларната претстава на 33% попуст! Билет за претставата Стјуардеси (14.10.2017) од Театар Комедија во вредност од 300 ден. по цена од 200 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Најпопуларната претстава на 33% попуст! Билет за претставата Стјуардеси (14.10.2017) од Театар Комедија во вредност од 300 ден. по цена од 200 ден.

Цена

200 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

300 ден.

Попуст

33%

Заштеда

100 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 101

 • бул. Св.Климент Охридски б.б. Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 311 9990

 • contact@teatarkomedija.mk

Добивате

Еден билет за претставата Стјуардеси (14.10.2017) во Театар Комедија со почеток во 20:00 часот


Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.10.2017 до 14.10.2017
 • Купонот важи САМО за претставата Стјуардеси на ден 14.10.2017 со почеток во 20:00ч.
 • Купоните се заменуваат со карти на билетарата на Театар комедија на самиот ден на претставата најдоцна до 19:30ч.
 • Доколку не го искористите купонот истиот пропаѓа и средствата не може да бидат рефундирани.
 • Купонот не може да се замени за карта од друга претстава!

Опис

Претставата е во режија на Синиша Евтимов работена по делото „Боинг боинг“ на Марк Камолети. Сценографијата и костимографијата се на Илина Ангеловска, а музиката е на Драган Ѓаконовски Шпато. Во улогата на Бернард игра Атанас Атанасовски, неговиот пријател Роберт го игра Валентин Костадиновски – Тино, куќната помошничка Берта е Марија Кондовска, а стјуардесите ги играат Нина Деан – Глорија, Кристина Ласовска – Габриела и Тања Мицков – Грета.

Дејствието, како што информира денеска на прес-конференција режисерот Евтимов, се одвива во Скопје во 60-тите години од минатиот век.

Се работи за една класична фарса. „Стјуардеси“ има седум врати и многу необјасниви ситуации. Бернард е успешен архитект, кој има фантастичен стан, домашна помошничка и ја има формулата за совршен, полигамен живот. Оваа формула се обидува да му ја претстави на својот најдобар пријател Роберт. Формулата за совшрен живот е да се има три стјуардеси од три различни компании, кои патуваат секој ден во Скопје и за секој ден има по една различна девојка вереница. Но равенката многу брзо се распаѓа и сите непријатни ситуации се случуваат во еден стан, еден вереник, три вереници и неговиот најдобар пријател и Берта домашната помошничка која се труди да одржи се во најдобар ред.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.