1 ја следи оваа компанија


Говедски желатин во гранули - 100гр.

169 ден.

Шифра:

5310319005692

Опис

Состав: 100% говедски желатин во гранули, со платинум сила на желирање (260 блум, тип Б), вискозност 6,66%, влага ≤12%, пепел ≤2%, pH (1%) 5-6. Произведен со водена екстракција од колаген добиен од животинско ткиво. Потекло: Германија. Начин на употреба: За директна употреба растворете 2 рамни кафени лажички во 1/4 чаша ладна вода и добро промешајте. Течноста се остава да стои преку ноќ. Наутро добиеното желе се јаде. Наместо во вода, желатинот може да го растворите во јогурт или овошен сок поради подобрен вкус. Говедскиот желатин има разновидна употреба во кулинарството и козметиката. Во кулинарството се користи за добивање на овошни десерти и сосови, а во козметиката за маски за лице и коса.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • Доплата од 100 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 240 3768
 • Види ја продавницата на "Bio Cosmos" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Bio Cosmos"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.