1 ја следи оваа компанија


Органска спелт пченица - 500гр.

199 ден.

Шифра:

5310319001687

Опис

Состав: Органска спелт пченица. Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Австрија / Германија. Употреба: Спелт пченицата се става во ладна вода и се остава да откисне 10-12 часа. Потоа се вари 30-50 минути или додека да омекне. Се служи како прилог на зеленчукови јадења, наместо ориз или во варива. Да се чува на ладно и суво место во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 347 kcal/1414 КЈ, јаглехидрати 62г, од кои шеќери 2г, масти 3г, од кои заситени 1г, протеини 14г, сол 0,02г, влакна 8г.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • Доплата од 100 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 240 3768
 • Види ја продавницата на "Bio Cosmos" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Bio Cosmos"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.