1 ја следи оваа компанија


Органски безглутенски прашок за пециво со сода бикарбона - 150гр.

270 ден.

Шифра:

5310319002400

Опис

Состав: Органски пченкарен скроб, крем од тартар (монокалиумтартат) (24,7%), сода бикарбона (натриумбикарбонат). Содржи крем од тартар, кој се добива на природен начин при производство на вино. Кремот од тартар овозможува тестото да има сунѓереста структура. Земја на потекло: Германија. Начин на употреба: Се користи при подготовка на торти, ролати, колачи, вафли или се додава во вода која врие за зеленчукот побрзо да се свари. При подготовка на теста, на 1 kg брашно се додава 34 g органска сода бикарбона. Да се чува на:Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • Доплата од 100 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 240 3768
 • Види ја продавницата на "Bio Cosmos" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Bio Cosmos"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.