1 ја следи оваа компанија


Органски безглутенски тестенини од ориз - 300гр.

181 ден.

Шифра:

5310319000932

Опис

Состав: Интегрално оризово брашно, згуснувач: ксантан гума, антиоксидант: аксорбинска киселина (витамин Ц). Состојки од сертифицирано органско потекло. Не сдоржи глутен. Начин на употреба: Се варат во солена зовриена вода 5-7 минути или според саканата цврстина. Потекло: Македонија. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 357 kcal/1567 KJ, јагленихидрати 77г, од кои шеќери 1г, масти 3г, од кои заситени 1г, протеини 8г, натриум 0,02г, влакна 4г. Сертифициран органски производ. Да се чува на суво и ладно место.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • Доплата од 100 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 240 3768
 • Види ја продавницата на "Bio Cosmos" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Bio Cosmos"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.