1 ја следи оваа компанија


Органски интегрални безглутенски тестенини од хељда - 300гр.

217 ден.

Шифра:

5310319000949

Опис

Состав: Интегрално хељдино брашно (75%), интегрално оризово брашно (25%), згуснувач: ксантан гума, антиоксидант: аксорбинска киселина (витамин Ц). Состојки од сертифицирано органско потекло. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се варат во солена зовриена вода 5-7 мин. или според саканата цврстина. Потекло: Македонија. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 383 kcal/1550 KJ, јагленихидрати 71 г, од кои шеќери 0 г, масти 3 г, од кои заситени 1 г, протеини 11 г, натриум 0,02 г, влакна 6 г. Да се чува на суво и ладно место.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • Доплата од 100 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 240 3768
 • Види ја продавницата на "Bio Cosmos" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Bio Cosmos"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.