1 ја следи оваа компанија


Органско безглутенско брашно од просо - 500гр.

242 ден.

Шифра:

5310319000918

Опис

Состав: 100% воденично мелено брашно од органско просо. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се употребува при подготовка на пецива, леб и слично, како чисто брашно од просо или во мешавина со други брашна. Може да се користи и како згуснувач за супи и варива. Потекло на суровината: Украина. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 389 kcal / 1587 KJ, јагленихидрати 73 г, од кои шеќери 0 г, масти 4 г, од кои заситени 1 г, протеини 11 г, натриум 0,01 г, влакна 8 г.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • Доплата од 100 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 240 3768
 • Види ја продавницата на "Bio Cosmos" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Bio Cosmos"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.