1 ја следи оваа компанија


Органско какао во прав - 100гр.

189 ден.

Шифра:

5310319000314

Опис

Состав: 100% органско какао во прав. Земја на потекло: Перу. Увезува и дистрибуира :Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: Како додаток за десерти, топли напитоци, сладолед или чоколадни преливи, за подготовка на сурово чоколадо или како додаток во протеински шејкови, се дозира по вкус. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК законза ОЗ и IACB стандард. Да сечува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Најдобро до/ЛОТ- означено на пакувањето. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 330 Kcal/1374 KJ, јагленихидрати 20,4 – 30,5 г, од кои шеќери 8,8 – 13,2 г, масти 7 - 10 г, од кои заситени 1,7 – 3,3 г, протеини 26,6 – 39,9 г, сол 0,17 г, влакна 17 – 25,4 г.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • Доплата од 100 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 240 3768
 • Види ја продавницата на "Bio Cosmos" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Bio Cosmos"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.