1 ја следи оваа компанија


Органско просо лупено - 500гр.

145 ден.

Шифра:

5310319001694

Опис

Состав: Органско просо. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Потекло на суровината: Украина. Употреба: Просото се вари на тивок оган 20-40 минути или додека да омекне. Се служи како прилог на зеленчукови јадења наместо ориз или во варива. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 388kcal/1587 KJ, масти 4г, од кои заситени 1г, јаглехидрати 73г, од кои шеќери 0г, протеини 11г, влакна 8г, сол 0,01г.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • Доплата од 100 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 240 3768
 • Види ја продавницата на "Bio Cosmos" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Bio Cosmos"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.