1 ја следи оваа компанија


Органскo тофу со соја сос - 300гр.

107 ден.

Шифра:

5310319007542

Опис

Состав: Органско тофу (органскo соино млеко, природен магнезиум хлорид, вода), органски тамари соја сос (соја, вода, мирин, сол), вода. Алерген инфо: Содржи соја. Употреба: Тофуто има способност да апсорбира вкусови од останатите состојки со кои се комбинира, и има многу разновидна примена поради способноста да се пече, пржи, вари и блендира. Додадете го во супа или вариво во тек на готвењето, или кратко пржете го со масло, и сервирајте го како прилог. Додадете го во салати. Погодна замена за фета или друго бело сирење. Потекло: Македонија. Сертифициран органски производ. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. После отворањето да се чува во во ладилник (5-8⁰C) и да се искористи во рок од 3-5 дена. Тежина на тофу во амбалажата: 160 g.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • Доплата од 100 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 240 3768
 • Види ја продавницата на "Bio Cosmos" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Bio Cosmos"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.