1 ја следи оваа компанија


Пржен сејтан - 200гр.

113 ден.

Шифра:

5310319007931

Опис

Состав: Сејтан (пченичен глутен, вода), соја сос тамари (соја, вода, мирин, сол), сончогледово масло, хималајска сол. Алерген инфо: Содржи глутен и соја. Употреба: Сејтанот има способност да апсорбира вкусови од останатите состојки со кои се комбинира, и има многу разновидна примена поради способноста да се пече, пржи и вари. Сејтанот може да го додадете во мешан зеленчук во тек на готвењето, пржете го со кромид и масло, и сервирајте го како прилог. Додадете го врз пица. Погодна замена за месо. Потекло: Македонија. Да се чува во ладилник од 5-8⁰C. После отворањето да се чува во во ладилник (5-8⁰C) и да се искористи во рок од 5 дена.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • Доплата од 100 денари за нарачки под таа сума
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 240 3768
 • Види ја продавницата на "Bio Cosmos" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Bio Cosmos"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.