40% попуст на биорезонантна дијагностика на цело тело од Ars Lucida во вредност од 7000 ден по цена од 4200 ден.

Цена

4200 ден.

Вредност

7000 ден.

Попуст

40%

Заштеда

2800 ден.

Преостанато време

Купени: 11

 • 3rd Macedonian Brigade Boulevard 43-1/5, Skopje 1000, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078 255 707

  [email protected]

Добивате

Целосна дијаностика на сите телесни системи и опширен извештај со препораки и тоа за само 1 час.

 • Што сѐ можете да откриете со проверка на вашата здравствена состојба со користење на Метатрон:
 • На што сте алергични или чувствителни?
 • Која храна е добра за вас?
 • Каква е состојбата во телесни системи, органи, ткива, клетки и ДНК поединечно или целото ваше тело?
 • Статусот на вашиот имунитет.
 • Како на вашиот систем влијаат бактерии, паразити, габички или вируси?
 • Дали имате недостаток од некакви хранливи состојки?
 • Дали земате правилни суплементи?
 • Дали имате некакво воспаление во телото?
 • Зошто енергијата ви е толку ниска?
 • Зошто имате тешкотија да ја одржите тежината?
 • Зошто сте изморени?
 • Како вашиот начин на живот влијае на вашето здравје?
 • Кои се вашите генетски предиспозиции?
 • Дали имате тешки метали во телото?
 • Дали ви требаат антиоксиданси?
 • Дали вашите органи оптимално функционираат?

*Дополнително гратис добивате една биорезонантна терапија

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.12.2020 до 31.08.2022
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Овој систем го претставува новиот концепт на „медицина на здравјето“, наместо постоечкиот концепт „медицина на болеста“ со значајно намалување на обидите за лекување и тестирањата на клиентите со, понекогаш, неповратни контраефекти.

Метатрон е најсовремен систем за анализа, дијагностика и терапија кој ја одредува моменталната состојба на ткивата и органите во телото. Овозможува превенција на здравјето или третирање на болести преку балансирање на фреквенциите на клетките или со подготовка на разни препарати.

Овој систем за дијагностика многу прецизно и сосема безбедно ги лоцира состојбите во човечкиот систем, наоѓајќи ја основната причина за истите.

Ова е возможно поради тоа што Метатрон ја врши анализата преку промените во резонанцата на телесното ткиво. Секој објект, вклучувајќи ги и органите и ткивата, вибрира со своја, специфична фреквенција или осцилација која е различна од фреквенцијата на останатите објекти. Со Метатрон се детектира (не)совпаѓањето на фреквенциите на секој дел од човечкото тело, орган, ткиво, клетка, ДНК или хемиски елементи.

Тој автоматски ги детектира и локализира промените од ниво на клетка до генетско ниво и ги коригира дисбалансите.

Зошто да одберете биорезонантна дијагностика и терапија?

 • Безбедна

Не предизвикува болка, нема несакани дејства, нуспојави, радикални реакции, нема комплицирани зафати и било каква инванзивност
на телото.

 • Брза

За само еден час можете да добиете комплетна дијагностика на вашата здравствена состојба и терапија.

 • Ефективна

Дава одлични резултати во подобрување на здравствената состојба за многу кратко време.

 • Прецизна

Точноста во одредување на здравствената состојба достигнува 80%, во споредба со останатите методи.

 • Природна

Во дијагностиката и третирањето со Метатрон се употребува само природната фреквенција на телото и не се вклучени синтетички средства, лекови, инекции, оперативни зафати и сл.

 • Безболна

Ваквата дијагностика со Метатрон емитира и прима фреквенции од телото со поставување на слушалки со специјален сензор на ушите, кои не предизвикуваат болка или било каква непријатност.

 • Неинвазивна

Нема комплицирани зафати и било каква инвазивност на телото.

 • Значително намалени трошоци
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.