35% попуст на целосна дијагностика на телесниот систем + пакет од 6 биорезонантни терапии од Ars Lucida во вредност од 9000 ден. по цена од 5850 ден.

Цена

5850 ден.

Вредност

9000 ден.

Попуст

35%

Заштеда

3150 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • 3rd Macedonian Brigade Boulevard 43-1/5, Skopje 1000, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078 255 707

  [email protected]

Добивате

Целосна дијаностика на сите телесни системи и опширен извештај со препораки и тоа за само 1 час.

Што сѐ можете да откриете со проверка на вашата здравствена состојба со користење на Метатрон:

 • На што сте алергични или чувствителни
 • Која храна е добра за вас
 • Каква е состојбата во телесни системи, органи, ткива, клетки и ДНК
 • Статусот на вашиот имунитет
 • Како на вашиот систем влијаат бактерии, паразити, габички или вируси
 • Дали имате недостаток од некакви хранливи состојки
 • Дали земате правилни суплементи
 • Дали имате некакво воспаление во телото
 • Зошто енергијата ви е толку ниска
 • Зошто имате тешкотија да ја одржите тежината
 • Зошто сте изморени
 • Како вашиот начин на живот влијае на вашето здравје
 • Кои се вашите генетски предиспозиции
 • Дали имате тешки метали во телото
 • Дали ви требаат антиоксиданси
 • Дали вашите органи оптимално функционираат

После добиениот извештај од дијагностиката добивате последователни 6 термини со терапии за третирање на дијагностицираните состојби

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.05.2023 до 05.10.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Овој систем го претставува новиот концепт на „медицина на здравјето“, наместо постоечкиот концепт „медицина на болеста“ со значајно намалување на обидите за лекување и тестирањата на клиентите со, понекогаш, неповратни контраефекти.

Метатрон е најсовремен систем за анализа, дијагностика и терапија кој ја одредува моменталната состојба на ткивата и органите во телото. Овозможува превенција на здравјето или третирање на болести преку балансирање на фреквенциите на клетките или со подготовка на разни препарати.

Овој систем за дијагностика многу прецизно и сосема безбедно ги лоцира состојбите во човечкиот систем, наоѓајќи ја основната причина за истите.

Ова е возможно поради тоа што Метатрон ја врши анализата преку промените во резонанцата на телесното ткиво. Секој објект, вклучувајќи ги и органите и ткивата, вибрира со своја, специфична фреквенција или осцилација која е различна од фреквенцијата на останатите објекти. Со Метатрон се детектира (не)совпаѓањето на фреквенциите на секој дел од човечкото тело, орган, ткиво, клетка, ДНК или хемиски елементи.

Тој автоматски ги детектира и локализира промените од ниво на клетка до генетско ниво и ги коригира дисбалансите.

Зошто да одберете биорезонантна дијагностика и терапија?

 • Безбедна

Не предизвикува болка, нема несакани дејства, нуспојави, радикални реакции, нема комплицирани зафати и било каква инванзивност
на телото.

 • Брза

За само еден час можете да добиете комплетна дијагностика на вашата здравствена состојба и терапија.

 • Ефективна

Дава одлични резултати во подобрување на здравствената состојба за многу кратко време.

 • Прецизна

Точноста во одредување на здравствената состојба достигнува 80%, во споредба со останатите методи.

 • Природна

Во дијагностиката и третирањето со Метатрон се употребува само природната фреквенција на телото и не се вклучени синтетички средства, лекови, инекции, оперативни зафати и сл.

 • Безболна

Ваквата дијагностика со Метатрон емитира и прима фреквенции од телото со поставување на слушалки со специјален сензор на ушите, кои не предизвикуваат болка или било каква непријатност.

 • Неинвазивна

Нема комплицирани зафати и било каква инвазивност на телото.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.