70% попуст на пакет за испитување сексуално преносливи болести: кламидија, гонореа, trichonomas vaginalis од ПЗУ Биотек Лабораторија во вредност од 2900 ден. по цена од 870 ден.

Цена

870 ден.

Вредност

2900 ден.

Попуст

70%

Заштеда

2030 ден.

Купени: 4

 • ул. Христо Татарчев 43Б (Кисела Вода, Расадник)

  02 277 1020, 078 243 429

  laboratorija@bioteklab.com.mk

 • ул. Аминта 3ти бр.44(Ленинова)

  Одведи ме таму

  078 492 294, 02 3112 464

  laboratorija@bioteklab.com.mk

Добивате

Пакет тест за испитување сексуално преносливи болести 

 • Кламидија (Chlamydia trachomatis)
 • Гонореа (Neisseria Gonorhoeae)
 • Trichomonas vaginalis

 *Потребен е примерок од урина и генитален брис

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.11.2019 до 25.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин

Опис

Предности:

 • Директна детекција на патоген, кој со специфични механизми се врзува за одреден дел на ДНК или РНК
 • Резултатите се готови за 24 часа со 99,9% точност и сензитивност
 • Нема можност за лажно позитивни резултати
 • Интерпретацијата на резултатот не влијае доколку пациентот прима антибиотска терапија
 • Молекуларните анализи освен брзата и прецизна дијагностика нудат и патоген – специфична терапија.

 

Сексуално преносливите инфекции  (STD) се многу чести меѓу сексуално активната популација без исклучок како кај мажите така и кај жените.

Многу често сексуално преносливите инфекции се асимптоматски, односно можат да постојат без видливи знаци или симптоми. Затоа можат да бидат пренесени на партнерот и без да знае пациентот дека е носител на патогенот.

Сексуално преносливите патогени можат да предизвикаат појава на симптоми кај другиот партнер. Поради тоа, овие инфекции подеднакво ги афектираат двата партнери во однос на симптомите и последиците доколку не се дијагностицираат и не се лекуваат навремено. Ненавременото откривање на сексуално преносливите болести може да доведат до сериозно последици по репродуктивното здравје на луѓето, како што е инфертилитет.

Многу од овие инфекции се лекуваат едноставно и брзо, но некои од нив бараат посериозен и потемелен пристап во лекувањето.

Сексуално преносливоте инфекции (STD) исто така се пренесуваат од мајката на плодот, при породувањето, затоа скринингот за овие болести е особено важен за секоја трудница и сите оние кои планираат семејство.

Најточна и најпрецизна конфирматорна метода со која можат да се детектираат овие патогени претставува молекуларната PCR метода, единствено призната и од Светската Зравствена Организација.

БИОТЕК лабораторија ја нуди најсовремената Real Time – Multiplex PCR медота, со која истовремено можат да се детектираат 3 сексуално преносливи патогени. Молекуларната анализа со Real Time – Multiplex PCR медота се препорачува кај сите сексуално активни лица, кога се планира семејство, пред процедури за IVF кај трудници, пациенти со ризично однесување.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.