Early Booking - зимски одмор во Банско! До 34% попуст на 3 или 4 ноќевања со појадок и вечера + СПА во хотел Orphey 4* или Emerald Hotel & SPA 4* за термин по избор + вклучен автобуски превоз со Т.А Бисер Пром

РАСПРОДАДЕНО

Early Booking - зимски одмор во Банско! До 34% попуст на 3 или 4 ноќевања со појадок и вечера + СПА во хотел Orphey 4* или Emerald Hotel & SPA 4* за термин по избор + вклучен автобуски превоз со Т.А Бисер Пром

Цена

5,500 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

8,300 ден..

Попуст

34%

Заштеда

2,800 ден..

Купени : 42

 • Кеј-13 Ноември б.б Скопје - Кај Дрво Декор Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 322 86 03, 02 322 63 80

 • biserprom@t-home.mk, biserprom.mk@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 18:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице за пакет ноќевања во хотел и термин по избор:

Emerald Hotel & SPA 4*

 • 3 ноќевања, термин (07.01.2019-10.01.2019), цена: 8500 ден. 5900 ден.
 • 4 ноќевања, термин (09.01.2019-13.01.2019), цена: 9100 ден. 6900 ден. - РАСПРОДАДЕНО
 • 3 ноќевања, термин (10.01.2019-13.01.2019), цена: 8500 ден. 5900 ден. - РАСПРОДАДЕНО
 • 4 ноќевања, термин (13.01.2019-17.01.2019), цена: 9300 ден. 6900 ден.
 • 3 ноќевања, термин (17.01.2019-20.01.2019), цена: 8700 ден. 6100 ден.

Hotel Orphey 4*

 • 3 ноќевања, термин (07.01.2019-10.01.2019), цена: 8500 ден. 5600 ден.
 • 3 ноќевања, термин (10.01.2019-13.01.2019), цена: 8500 ден. 5800 ден. - РАСПРОДАДЕНО
 • 4 ноќевања, термин (13.01.2019-17.01.2019), цена: 9300 ден. 6700 ден.
 • 3 ноќевања, термин (17.01.2019-20.01.2019), цена: 8700 ден. 6100 ден.
 • 3 ноќевања, термин (24.01.2019-27.01.2019), цена: 8300 ден. 5500 ден.

Во цената е вклучено:

 • 3 или 4 ноќевања по избор со појадок и вечера на шведска маса (за време на вечерата во хотел Емералд се вклучени и пијалоци)
 • Неограничено користење на СПА центарот во хотелот (базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
 • Автобуски превоз на релација Скопје - Банско - Скопје
 • Картички за бесплатен влез во најпопуларното диско во Банско - The Club
 • Бесплатен паркинг (во хотел Orphay)
 • Детско катче  (во хотел Orphay)
 • Организација и водство на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.01.2019 до 27.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • За закуп на соба потребно е да купите мин. 2 купони, односно престој на 2 лица.
 • Пред да го купите ваучерот информирајте се во агенцијата за слободни места.
 • По купувањето на купонот задолжително посетете ја агенцијата Бисер Пром за да направите резервација и да потпишете договор за патувањето.
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Бисер Пром.
 • Поаѓање во 07:00 часот од Дрво Декор (07.01; 09.01; 10.01; 13.01; 17.01; 24.01.2019)
 • Враќање од Банско во 14:00 часот по локално време (10.01; 13.01; 17.01; 20.01; 27.01.2019)
 • Доплати: 
 • Доколку сакате само автобуски превоз за наведениот термин цената за повратен билет изнесува 2400 ден. по лице (се плаќа дирекно во агенцијата)
 • Доплати за Emerald Hotel & SPA 4*:
 • За деца од 0-1.99 год. престојот е бесплатен без користење на седиште во автобус, доколку користат седиште во автобус се доплаќа 1300 ден.
 • За две деца од 2-11.99 год. со двајца возрасни се доплаќа 3400 ден. за термините со 3 ноќевања и 3900 ден. за термините со 4 ноќевања, за сместувањето во голема фамилијарна соба или апартман и користење на седиште во автобус.
 • Доплати за Hotel Orphey 4* 
 • За деца од 0-4.99 се доплаќа 1500 ден
 • За деца од 5-11.99 во присуство на двајца возрасни се доплаќа 3400 ден. за термините со 3 ноќевања или 3900 ден. за терминот со 4 ноќевања за сместувањето во голема фамилијарна соба или апартман и користење на седиште во автобус.
 • Сите доплати се вршат директно во агенцијата
 • Задолжително е патничко осигурување
 • Напомена: Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.

Опис

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 1 километри од првата станица на гондолата и има орагнизиран превоз од хотелот.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл. Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.

Луксузниот хотел Емералд Спа Хотелот 4* се наоѓа во подножјето на Пирин планина, на 1-минутна прошетка до гондолата. Хотелот нуди бесплатен пристап до сауна, парна бања, џакузи, затворен базен и фитнес центар.

Комплексот нуди 106 пространи, стилски и комфорни соби со врвен планински погледи. Располага со луксузен спа центар и салон за убавина, каде можете да уживате во различни релаксирачки третмани.

Лоби барот и ресторанот служат бугарска и интернационална кујна, кафе и колачи. Одлични вина се дел од понудата

Хотелот се наоѓа на само 50м од почетната станица на гондолата!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ