Поминете го 11 Октомври во Сараево, Мостар и Мокра Гора (10.10-13.10.2018)! 24% попуст на 2 ноќевања со појадок и вечера + вклучен автобуски превоз + разглед на градот во вредност од 6990 ден. по цена од 5300 ден. со ТА Бисер Пром

Цена

5300 ден.

Вредност

6990 ден.

Попуст

24%

Заштеда

1690 ден.

Купени: 4

 • Кеј-13 Ноември б.б Скопје - Кај Дрво Декор

  Одведи ме таму

  02 322 86 03, 02 322 63 80

  biserprom@t-home.mk, biserprom.mk@gmail.com

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет аранжман за Сараево, Мостар, Мокра Гора за термин 10.10-13.10.2018

 • 2 ноќевања со појадок и вечера во хотел BM 3*
 • Вклучен автобуски превоз 
 • Разглед на Сараево и Мостар со локален водич
 • Организација и придружник на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.09.2019 до 10.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите ваучерот телефонски направете резервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот задолжително посетете ја агенцијата Бисер Пром за да потпишете договор за патувањето
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Бисер Пром
 • Доплати:
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Влезници за локалитетите Врело Босне - 2 евра и Дрвен град - 2 евра
 • Сите доплати се вршат директно во агенцијата
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.

Опис

Програма на патувањето:

10.10.2019: Поаѓање за Сараево во 22:00ч преку граничниот премин Табановце па низ Србија со попатни паузи.

11.10.2019: Во утринските часови пристигнување во Сараево и разгледување на градот Сараево со локален водич: Народниот театар, Градското Собрание, Башчаршија (со можност за дегустација на познатиот Сараевски кебап), Којунџилук, Еврејскиот Храм Величенствената Газихусербегова џамија, Катедралата. Сместување во хотелот. Вечера. Ноќевање.

12.10.2019: Појадок.Организиран излет до Мостар со попатна посета на Мостот на Неретва - познат од 2та светска војна од Битката на Неретва и Стариот мост на Неретва во Мостар - симбол на градот. Во поладневните часови враќање во Сараево. Вечера. Ноќевање.

13.10.2019: Појадок. Поаѓање за Вишеград каде ќе се види Мостот на “Дрини Чуприја” изграден од Мехмед Паша Соколовиќ, како и “Андричев град” - повторно дело на Емир Костурица - како би требало да изгледа средновековен Вишеград. Потоа продолжување за Мокра Гора - каде што се  наоѓа Музејот на отворено - Дрвениот град на Емир Костурица, како единствената туристичка - музејска железница “Шарганска Осмица”. Поаѓање за Македонија, ноќно возење со попатни паузи. Пристгнување во Македнија после полноќ.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.