Префинето и релакс искуство во Маврово (01.10 - 30.11.2019)! До 23% попуст на ноќевање со појадок за две лица + SPA за денови по избор во Hotel Bistra Mavrovo 4*

Цена од

2440 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3170 ден.

Попуст

23%

Заштеда

730 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 99

 • Хотел Бистра Маврово, Македонија

  Одведи ме таму

  042 489 027, 042 489 309, 042 489 219

  bistra@bistra.com

Добивате

Понудата е за две лица за BB ноќевање + СПА во денови по избор

Опции на понудата:

Работни денови (недела - четврток) 3,170 ден. (51 еур)
2,440 ден. (39 еур)
Викенд денови (петок и сабота) 3,900 ден. (63 еур)
3,050 ден. (49 еур)

Понудата е за две лица и вклучува:

 • 1 ноќевање со појадок во денови по избор
 • Користење на СПА центар (внатрешен базен, џакузи, сауна и фитнес центар)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.10.2019 до 30.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За дете до 6 години е бесплатно
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Hotel Bistra 4*

Локација  - Ресорт Маврово е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и Ски центарот Маврово со три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, Ресорт Маврово нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.

Сместување - 40 удобно уредени соби, вклучувајќи 32 двокреветни соби и 8 делукс апартмани • Удобна постелнина со памучни чаршави и перници • Индивидуална контрола на системот за климатизација • ТВ • Опрема за пеглање (по барање) • Уреди за бесплатен чај и кафе • Политика на хотелот е дека пушењето е забрането

Ресторан & Лаунџ БАР - Ресторан Бистра ќе ви понуди уникатно искуство со вкусно мени, пријателска услуга и богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења. Опуштете се во Лоби барот со камин, поинтимно место каде ќе најдете голем избор на локални вина и алкохолни пијалоци

Простории за рекреација

 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес центар

Услуги за гостите:

 • Игротека за деца
 • Безжичен брз интернет на јавните места
 • Перење и хемиско чистење
 • Сеф

Состаноци и конференции - 1 функционална конференциска сала со капацитет до 75 луѓе

Grouper интересни факти за Маврово

 • Името Маврово значи Црно Поле и ѝ било дадено на областа по некоја голема битка во минатото. Мавровското (Црно) Поле, било потопено во 1953 година, со цел да се создаде Мавровското Езеро. 
 • Старата селска црква „Свети Никола“, што зимно време се наоѓа на суво, лете како да плови по езерото, пркосејќи ѝ на човечката интервенција.
 • Маврово е познато по еден од најубавите ски-центри во Македонија што е сместен на падините на планината Бистра.
 • Кога сте во Маврово, никако не пропуштајте ја можноста да се прошетате до манастирот „Свети Јован Бигорски“, најрепрезентативниот споменик на архитектонско-уметничкото наследство на регионот.
 • Во бачилата направени во планински стил можете да се сончате на планинското сонце со планински чај, варена ракија и туршија и да уживате во облините на снежната кралица Бистра.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.