Остани здрав! Black Friday зделка! 86% попуст на третман во солена соба во "Халомедика" во вредност од 360 ден. по цена од 49 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Остани здрав! Black Friday зделка! 86% попуст на третман во солена соба во "Халомедика" во вредност од 360 ден. по цена од 49 ден.

img

Цена

49 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

360 ден.

Попуст

86%

Заштеда

311 ден.

Купени : 158

 • ул. Кленоец 67/1 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 6133-087, 071 272 799

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

1 третман во солена соба (времетраење 40 мин.)


Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.11.2015 до 25.12.2015
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Едно лице може да купи неограничен број на ваучери
 • За едно дете до 10 години е бесплатно заедно со возрасно лице

Опис

Со терапијата во солена соба се зголемува имунитетот, помага при алергии, кожни болести, проблеми со синуси и други респираторни проблеми - па во време на настинки и вируси ова е одличен начин да се заштитите. 

Со купување на овој купон ќе наидете на исклучителна хигиена, современа технологија и врвна услуга.

Покрај тоа предноста е што Халоспа има приватни соби во кои ќе може да се релаксирате со пријателите посветувајќи време на вашето здравје.

Предности од терапијата во солена соба:

 • Превенира заболувања на горните и долните дишни патишта
 • Помага при синусит, ларингит, фарингит,алергии и многу други заболувања
 • Ја подобрува ПХ вредноста на кожата а со тоа помага при лечење на кожни болести(екземи,споријази,акни,првут...)
 • Го подобрува имунитетот
 • Ја помага дигестијата
 • Позитивно влијае на нервниот систем а со тоа придонесува за релаксација на целокупниот организам
 • Го отстранува хроничниот замор предизвикан од предолгото седење пред комјутери, телевизори и др.
 • Го детоксифицира организмот
 • Претстојот во Халоспа центарот е наменет и за спортисти кои се во фаза на кондициони припреми
 • Помага при процесот на откажување од пушење и при чистењето на белите дробови

ХАЛОСПА терапијата се нарекува и природна четка за чистење на белите дробови.

За повеќе детали и инфорамции продолжете да читате...

Халомедика е прв ХАЛОСПА центар во Македонија.

Халоспа солената соба е опремена со халогенератори произведени по Руска нанотехнологија, од страна на ХАЛОМЕД руска компанија која е лидер во светот во оваа област и по уникатниот систем за ветнилација на воздухот кој е прочистен со седум степени Хепа филтри со што воздухот во собите е комплетно прочистен.

Оваа ХАЛОСПА технологија е единствената во светот позади која стојат голем број научни трудови од страна на проф.др.Алина В. Червинскаја од С.Петерсбург која е директор на Клиничкиот институт за респираторни болести во С.Петерсбург.

Употребата на обични сплит системи се штетни во овие услови поради тоа што не го менуваат воздухот туку истиот воздух го вртат во просторијата со што бактериите се зголемуваат наместо да се намалат во дозволените количини на кубен метар.

Самите простории во ХАЛОСПА центарот се комплетно електростатички изолирани од електромагнетни зрачења со што се подобрува ефикасноста на третманот.

Целата атмосфера и сите параметри во собата се контролираат ласерски.

Воздухот во солената соба е богат со фини аеросоли на содиум хлорид. Тој е негативно јонизиран и е прочистен од алергени, микроорганизми и други загадувачи. Големината на честичките е од 1-5 nm кои пенетрираат длабоко во респираторниот тракт во форма на најфини кристали.

Се позагадената природна околина предизвикува многу болести кај луѓето, а најчести се алергиите и белодробните заболувања. Оттука е и идејата за ваквиот природен начин на лекување кој помага во олеснувањето на ваквите болести. За овие болести многу видови на медикаменти се развиени кои помагааат во лекувањето, но халотерапијата е единствена и е природен начин на превенција од многу болести одеднаш, а истовремено делува и релаксирачки на организмот. 

Солената терапија е дозиран и контролиран престој во комфорна и елегантно уредена солена соба, пропратен со релаксирачка музика и светлина која има терапевтско дејство при што негативните јони од молекулите на солта ги балансираат сите значителни биолошки процеси на човечкиот организам и му даваат енергија. При тоа се стимулираат сите функции на организмот, доведуваат до подобрување на дигестијата и синтезата на дигестивните ензими, го зголемуваат имунитетот со подобрување на синтезата на антителата во крвта. Исто така допринесуваат за зголемување на мускулната маса и зајакнување на внатрешните органи, ја регулираат ПХ на кожата и и даваат поголема еластичност. Негативните јони се нарекуваат витамини на воздухот. Ова се нарекува и природна четка за чистење на белите дробови. 

За ХАЛОМЕДИКА: 

Халомедика е овластена компанија за застапување и изведба на руски солени соби по принцип “клуч на рака”на територијата на Република Македонија од страна на руската компанија ХАЛОМЕД.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ