Black Friday WARM UP! Купон од 89 ден. со кој добивате до -80% попуст од Croatia осигурување за осигурување по избор!

Цена

89 ден.

Купени: 18

 • Општина Радовиш, Boulevard Alexander the Great, Radovish, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078 489 542

  contact@crosig.mk

Добивате

Купон од 89 ден. со кој добивате до 80% попуст од Croatia Осигурување за опција по избор:

 • 80% ПОПУСТ на КАСКО осигурување
 • 30% ПОПУСТ на домаќинско осигурување за сите пакети
 • ПОДАРОК - осигурување од пожар или индивидуална незгода за секоја склучена полиса за здравствено осигурување од пакетите: CROCARE CROCARE + или CROCARE FLEXY

* Подетално за сите опции прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.11.2020 до 31.12.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купување на купонот обратете се на било која од филијалите на Croatia осигурување или на тел: 15 599
 • Купонот важи на сите продажни места на Croatia Осигурување.
 • Еден купон важи за една склучена полиса за осигурување.
 • Еден клиент може да купи повеќе полиси со купување на соодветен број на купони
 • За склучување на повеќе полиси, потребно е да купите соодветен број на купони
 • Плаќањето на полисите за осигурување со попуст се врши директно на продажните места на Croatia Осигурување. 
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

1. 80% ПОПУСТ на КАСКО осигурување

Заштеди 80% на полиса за потполно каско осигурување со вклучен ризик кражба за патничко возило и добиј целосно покритие (без франшиза) во случај на кражба на возилото. Потполното каско осигурување ги опфаќа ризиците: сообраќајна незгода, како превртување, судар, удар, лизгање, урнување и слично, паѓање на предмет или удар од некој предмет; пожар; ненадејно надворешно термичко или хемиско дејство; удар од гром; експлозија, освен експлозија од нуклеарна енергија; луња, град, снежна лавина; поплава, порој и високи води; паѓање на воздушни летала; манифестации и демонстрации; кражба и разбојништво; злонамерни постапки на трети лица.

* Купонот може да се искористи за сите каско полиси за патнички возила (нови и обновени) склучени до 31.12.2020 година.

Повеќе информации на следниот линк.

==================================

2. 30% ПОПУСТ на домаќинско осигурување за сите пакети:

 • Основен пакет

Осигурени ризици: пожар, удар од гром, експлозија, луња, град, паѓање на воздушни летатала, манифестација и демонстрација, излевање на вода од водоводни и канализациони инсталации и од уреди и цевки од топловодни инсталации, удар на сопствено моторно возило во осигурени предмети, провална кражба и разбојништво, трошоци за нужно сместување.

 • Стандарден пакет

Осигурени ризици: Ризиците од Основен пакет + Излевање на вода од водоводни цевки и канализациони инсталции, поплава, порој и високи води, снежна лавина, лизгање и одронување на земјата, кршење на стакло на прозорците и вратите на станбениот објект.

 • Премиум пакет

Осигурени ризици: Ризиците од Основен и Стандарден пакет + излевање на вода од аквариум, тежина на снег, атмосферски води, удар на непознато возило, удар од паѓање на дрво, вандализам, кршење на стакла за застаклени балкони, кршење на санитарии, трошоци за принудна селидба, трошоци за изработка на уништени документи, промена на брава и изработка на нови клучеви во случај на изгубени или заклучени клучеви. Ситни поправки во домот максимум два пати за времетраење на полисата и во максимален износ од 6000 МКД.

 • Пакетите ги опфаќаат градежниот објект, предметите во домаќинството кои се наоѓаат во осигурениот станбен објект, одговорност за штети причинети кон трети лица и трошоци за нужно сместување.

ПРИМЕР ЗА ЗАШТЕДА: 

За населен стан со површина од 60м2 годишната премија/цена изнесува:

 • Основен пакет - редовна цена: 2.091 ден. цена со Grouper купон: 1.464 ден.
 • Стандарден пакет - редовна цена:  2.768 ден. цена со Grouper купон: 1.938 ден.
 • Премиум пакет - редовна цена: 5.351 ден. цена со Grouper купон: 3.746 ден

* Пресметката е од информативен карактер и може да биде подложна на промени.

* Купонот може да се искористи за сите полиси (нови и обновени) склучени до 31.12.2020 година.

Повеќе информации на следниот линк.

==================================

3. ПОДАРОК полиса за пожарно осигурување со секоја склучена полиса за здравствено осигурување од пакетите: CROCARE, CROCARE + или CROCARE FLEXY

 • Подарок полиса за пожарно осигурување на вашиот дом;

Во случај да сакате да купите полиса за домаќинско осигурување можете износот од полисата за пожар да го конвертирате како попуст за купување на:

 • Полиса за домаќинско осигурување 
   

Доколку веќе имате осигурување (пожарно осигурување или комбинирано осигурување на домаќинство) на Вашиот дом, во тој случај нашата компанија ви нуди бесплатна полиса за индивидуална незгода.

* Она што е карактеристично за CROCARE пакетите за здравствено осигурување е тоа што ви нудиме и користење на осигурувањето за превентивни прегледи. Ве стимулираме да се грижите за Вашето здравје и тогаш кога немате потреба да посетите лекар.

** Цени на CROCARE Пакетите:

 • Пакетот CROCARE чини од 950 денари месечно
 • Пакетот CROCARE + чини од 1.375 денари месечно
 • Пакетот CROCARE Flexy чини од 1.800 денари месечно

Преку пакетите CROCARE за здравствено осигурување ви нудиме комплетно дигитално искуство со добивање на персонализиран профил на moja.croatia.mk и едноставна, брза и јасна услуга преку Контакт центарот кој организира директна наплата спрема болниците со јавување на 15 599.

Линк до листата на болници-партнери: https://web.crosig.mk/pzu-partneri/

Линк до вработените од контакт центар: https://web.crosig.mk/kontakt-centar/

Повеќе информации на следниот линк

За компанијата

Веќе 130 години, ги чуваме вредностите кои нашите луѓе ги создаваат. Со модерните деловни решенија создаваме темели за сигурна иднина, и на тој начин ја обезбедуваме нашата лидерска позиција.

Силата на Кроација Oсигурување е во нашите осигуреници, кои на современ и одговорен начин пристапуваат кон секојдневните активности.

Стручност
Со едукација и проактивен пристап кон секој вработен, ја креираме и зацврстуваме нашата стручност во секојдневното работење.
Брзина
Со оптимизација на деловните процеси и развој на дигитални решенија како и брзо донесување на одлуки, го поедноставуваме нашето работење за доброто на нашите клиенти.
Доверба/одговорност
Со одговорно управување на ресурсите, како и фер и навремена обработка на штети, го исполнуваме нашето ветување кон своите осигуреници.
Иновативност
Во склад со светските трендови во осигурителната индустрија, го поттикнуваме размислувањето надвор од рамките и промовираме култутра на иновации во нашата компанија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.