Купон од 99 ден. со кој добивате до 60% попуст на Dioptra Eyewear, очила за сонце, диоптриски рамки во DIOPTRA OPTICS и COUTURE, до 40% диоптирски и заштитни стакла и леќи + 20% на веќе намалени цени во DIOPTRA OUTLET

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 193

 • ул. Максим Горки, Плоштад Македонија бр.7 (Hotel Marriott)

  Одведи ме таму

  02 311 1164, 078 334 545

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС (Outlet)

  02 3128 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија, Бул. Партизански Одреди 66 б

  02 305 2001, 078 325 705

 • СТРУМИЦА ул. Маршал Тито бр. 42 (Стара Чаршија)

  034 552 171, 078 220 580

 • ГТЦ Приземје, Локал 190, Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3 231 660, 078 220 680

Добивате

Купон од 99 ден. со кој добивате:

 • 60% попуст на диоптриски рамки од брендот DIOPTRA EYEWEAR
 • 60% попуст на сите очила за сонце и диоптриски рамки од минатата колекција во DIOPTRA OPTICS и DIOPTRA COUTURE
 • 30% попуст на сите очила за сонце и диоптриски рамки од новата колекција во DIOPTRA OPTICS и DIOPTRA COUTURE
 • 40% попуст на Hoya Blue Control стакла (редовна цена: 4300 ден.)
 • 15% на диоптриски стакла (прочитајте повеќе за новите персонализирани прогресивни стакла во описот X Design)
 • 15% на контактни леќи 
 • Дополнителен 20% попуст пресметан на каса во Dioptra OUTLET (очилата во продавницата се веќе намалени од 20% до 70%)

*Понудата важи за следните брендови: Ray Ban, Persol, Oakley, Alexander Mqueen, Pomellato, Chopard, Dsquared, Gucci, Tom Ford, Saint Laurent, Brioni, Cutler&Gross, Kyme, Snob Milano, Etnia Barcelona, Valentino, Balenciaga, Starck, Bottega Veneta, Pier Martino, Oliver Peoples, Cavalli, Police, Versace, Furla, Nina Ricci, Givenchy, Carrera, Boss, Prada, Jimmy Choo, Fendi, Bottega Veneta, Dior, Burberry, Michael Kors, Oxydo и многу други.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.11.2018 до 03.12.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот може да се искористи на следните локации: DIOPTRA OPTICS (ГТЦ Приземје лок.190 - Скопје), DIOPTRA COUTURE (ул. Максим Горки - Hotel Marriott), DIOPTRA OUTLET (ТЦ Беверли Хилс лок.23 - Скопје), DIOPTRA OPTICS (ТЦ Лептокарија 64А - Скопје) и DIOPTRA OPTICS (ул. Маршал Тито бр. 42 - Струмица)
 • Заштитни стакла за компјутер Blue Control се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во продавниците на DIOPTRA COUTURE, OUTLET и OPTICS
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден прв услужен
 • Понудата важи за сите брендови освен за брендовите Boucheron, Dita, Thom Brown, Moscot, Lindberg и Cartier во DIOPTRA COUTURE​
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

Dioptra веќе две децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид. 

Blue control hoya - заштитни стакла од сина светлина од дигиталните екрани ја неутрализираат сината светлина која се емитира од дигиталните уреди за да го спречи заморот и иритацијата на вашите очи. Со blue Control ќе добиете порелаксиран и поудобен вид, намалување на отсјајот и подобрување на контрастот на гледање што во крајна мерка ги прави боите на екранот поприродни и живи. Заштитни стакла за компјутер Blue Control се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)

Со Varilux X Series оптичките стакла ќе ги имате сите предности на еден пар стакла за сите растојанија и дополнително ПРОШИРЕНО ВИДНО ПОЛЕ за растојание на дофат на раката. Веќе нема потреба да ја поместувате главата и да ја барате вистинската зона за добар вид!

Оптичките стакла се тестирани и одобрени од страна на носители ширум светот. Едноставен пристап до зоната за близина, брзо и едноставно навикнување.

Сите Varilux X series стакла се испорачуваат со Varilux гаранција која гарантира прилагодување и автентичност на леќата

ВПЕЧАТОКОТ НА НОСИТЕЛИТЕ ЗА VARILUX X SERIES: „Исклучително удобно стакло и добар вид.“ „Пријатно сум изненаден од удобноста на видот, острината на сликата и моменталното прилагодување.“ „Моментално остар вид додека читам.“ „Живеам активен живот, Varilux X ми овозможува непречен вид без разлика со што се занимавам.“

Дали ви е пријатно да ги менувате очилата затоа што ви е потребно поинакво видно поле (сакате да прочитате натпис на производ или цена)? Дали сте секогаш во брзање и извршувате повеќе активности речиси истовремено? Дали чувствувате ограниченост во видот додека извршувате задачи на растојание на дофат на рака?

ИСКУСЕТЕ ГО НАЈНОВОТО НИВО НА ТЕХНОЛОГИЈА ВО ИЗРАБОТКА НА ПРОГРЕСИВНИ СТАКЛА - ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ГО СЕКОЈ ДЕТАЉ НА ДОФАТ НА РАКАТА И МНОГУ ПОШИРОКО!

КОМБИНАЦИЈА НА ТРИ ТЕХНОЛОГИИ

 1. РЕВОЛУЦИЈА ВО ТЕХНОЛОГИЈАТА НА ИЗРАБОТКА НА СТАКЛА. Основната структура на стаклото е реконструирана за време на калкулацијата на таков начин што се елиминира пливачкиот ефект.
 2. РЕВОЛУЦИЈА ВО ФИЗИОЛОГИЈАТА. Земајќи ја предвид физиолошката разлика меѓу двете очи, SynchronEyes обезбедува исклучително широки видни полиња.
 3. РЕВОЛУЦИЈА ВО КОНЦЕПТОТ НА СТАКЛАТА. Благодарение на развојот на новата Xtend технологија, Varilux X Series го задоволува највисокото ниво на потреби на презбиопите, особено на оддалеченост на дофат на раката.

ПРОГРЕСИВНИ СТАКЛА ПРИЛАГОДЕНИ НА ВАС! За најдобро прилагодување на Varilux X Series прогресивните стакла за потребите на Вашиот вид , прашајте го Вашиот оптичар за Near Vision Behaviour (NVB) и Eyecode мерење!

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВИСТИНСКАТА ОПЦИЈА ЗА ВАШИТЕ VARILUX X SERIES СТАКЛА! 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.