98% попуст на оnline курс за изучување на англиски јазик за патувања (Travel English) во времетраење од 3 месеци + бесплатен сертификат од British Language Centre во вредност од 24 738 ден. (399 €) по цена од 496 ден. (8 €)

Цена

496 ден.

Вредност

24739 ден.

Попуст

98%

Заштеда

24243 ден.

Купени: 1

 • Long Point Road Horsford’s Business Centre PO Box 853, Suites 5 & 6 Charlestown, West Indies Saint-Christophe & Nevis

  Одведи ме таму

  service.en@blc4u.com

Добивате

Оnline курс за изучување на англиски јазик за патувања (Travel English)

 • бесплатен сертификат
 • времетраење: 3 месеци

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.03.2020 до 30.06.2020
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК.
 • Во полето Provide voucher code потребно е да го внесете кодот на купонот, а во полето Provide security code внесете го пинот на купонот
 • Валидноста на ваучерот е 2 месеци од денот на купувањето
 • По завршувањето на курсот добивате сертификат кој е признаен од врвни интернационални компании
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • Програмите за курсевите се признати од неколку реномирани институции како British Language Centre, International Examination Centre for London Chamber of Commerce and Industry, TRINITY College London, The European Language Certificates TELC, and PEARSON (Financial Times Group) како и светски компании, меѓу кои IBM, Coca-Cola и LG
 • За дополнителни информации обратете се на email: office@travel-english.org.uk

Опис

Доколку сакате да патувате но не знаете да зборувате англиски ова е совршениот курс за вас!

Со овој онлајн курс ќе може да научите основен англиски јазик потребен при патувања. Ќе научите изрази со кои ќе си го олесните патувањето во различни држави и ќе може полесно да комуницирате и да барате насоки.

Со овој курс ќе добиете:

 • Докажан метод за учење со кој ќе ги подобрите изговорот на англискиот јазик
 • Може да учите од било кое место и од било кое време
 • Совршено подготвени материјали за учење кои го покриваат англискиот јазик кој ќе ви биде потребен за време на патувања
 • Вежби и разговори подготвени со помош на голем број претставници на туристичката индустрија

Овој курс ќе ви помогне да комуницирате англиски доколку: барате престој во хотел, патувате во авион или воз, барате или одите во ресторан, сакате да посетите интересни места во државата во која престојувате и ви треба совет од жителите, и исто така со овој курс ќе дознаете како да реагирате во итни случаеви и да искомуницирате со полиција, брза помош или друг персонал за итна помош.

Повеќе информации за курсот можете да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.