62% попуст на Bluetooth звучник + плејер Nitro N-BT Pocket Speaker во Нитро Компјутери во вредност од 1300 ден. по цена од 490 ден.

1300 ден.

490 ден.

Преостанато време

Купени:

3
 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374; 02 25 53 472; 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Добивате

Bluetooth звучник + плејер Nitro N-BT Pocket Speaker

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.12.2019 до 29.02.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку сакате производот да ви се достави, испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Опис

Квалитетен Bluetooth звучник со вграден Expanded Bxs за басовите, плејер од Micro SD/TF картичка или USB flask стик

 • Стабилен звук со филтер на шумот и длабоки басови
 • Компактен модерен дизајн идеален за пренос
 • Моќна батерија за долга репродукција на музика
 • Ремче за носење во рака или на привезок
 • Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон
 • Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB)
 • 45mm драјвер за чисти високотонци и супериорен звук.
 • Expanded Bxs (Bass Xpansion system) за длабоки басови.

Со вметнување на Micro SD/TF мемориска картичка или USB flash диск можете да слушате музика со што звучникот се претвора во MP3 плејер.

Преку Micro-USB портот може да се приклучи било кој уред и да се слуша музика од него со USB кабел.

Преку USB портот може да се пристапи до мемориската картичка внесена во звучникот/плејерот од било кој уред (мобилен телефон, таблет, компјутер) и звучникот да се користи како читач/снимач на мемориската картичка.

Вградена Li-Ion батерија за теоретски неограничено полнења.

Се полни преку USB порт на било кој уред или адаптер со излез од DC 5V.

Преку копчињата може да се регулира јачината на звукот, да се преминува на претходна или следна песна или да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик) или да се врти на телефон.

 • Bluetooth: 4.2
 • Signal-to-Noise SNR: >= 70db
 • Дисторзија на звукот: <= 0,5%
 • Дијаметар на звучникот: 45mm
 • Бои: црна-црно, црна-сребрено, црна-сино и црна-црвено платно
 • Пакување: full-color кутија
 • Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри
 • Редукција на бучава: CVC 6.0
 • Капацитет на батерија: 450mAh
 • Слушање на музика: 5 часа
 • Во мирување: 15 дена
 • Материјали: високо-квалитетна ABS пластика и платно
 • Сертификати: CE, FCC, RoHS

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 24.12.2019 до 29.02.2020

ПОДИГНУВАЊЕ

Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот.
Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
Види ги сите промоции и производи од "Нитро" овде
Купениот производ може да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

ИСПОРАКА

 • Оваа компанија нуди достава со доплата за сите нивни производи
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката
 • Види ја продавницата на "Нитро" овде

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.