Специјална јапонска техника за масажа и истегнување на целото тело! 50% попуст на Yumeiho терапија (40 мин.) во Body to balance во вредност од 1200 ден. по цена од 599 ден.

Цена

599 ден.

Вредност

1200 ден.

Попуст

50%

Заштеда

601 ден.

Купени: 23

Добивате

Yumeiho терапија (времетраење: 40 мин.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.06.2020 до 30.09.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи и за мажи и за жени
 • Доколку не го посетите центарот во зажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Yumeiho или специјална јапонска боженствена масажа е превентивна и терапевтска метода, холистичка јапонска масажа и мануелна терапија која се користи за третирање на многу состојби, како и за подобрување на менталното и физичкото здравје. Додатна корист е чувството на тотална релаксација и подмладување.

Yumeiho терапија е комбинација на мудроста на јапонската и кинеската медицина со јапонска прецизност. Создадена е од dr Saionji Masayuki Otsuki (1943-2005), основач и директор на Меѓународниот Институт за Медицинска Превенција во Токио, сега регистриран како Yumeiho Институт.

Основната теорија на Yumeiho се заоснова на еквилибриум на телото, во јапонската терминологија познат под името CHUSHIN SETSU или теорија на ЦЕНТРАЛНАТА ЛИНИЈА. Таа теорија објаснува дека тежината на телото треба подеднакво да биде распоредена на двата долни екстремитети. Главната улога во Yumeiho имаат карлицата и колковите. По Масајуки Сајонџи 99% од луѓето имаат дислоцирани зглобови на карлицата и колковите. Нивната сублуксација доведува до промена на тежишната линија на телото, што значи и пореметување на идеалната рамнотежа, дизбаланс во оптеретувањето на долните екстремитети, што со текот на времето ќе доведе до сериозни здравствени пореметувања.

Главна цел на Yumeiho терапијата е мобилизирање на само исцелувачките сили во организмот преку примена на масажните зафати и поставување на ’рбетниот столб, карлицата и колковите да ја врати тежишната линија во позиција каде тежината на телото би била подеднакво распоредена на двата екстремитети. Со примена на Yumeiho се постигнува:

 • Намалување на мускулната тензија
 • Размекнување на сврзноткивните структури
 • Подобрување на крвната и лимфната циркулација
 • Зголемување на обемот на движење во зглобовите
 • Општа релаксација на целиот организам
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.