6 ја следат оваа компанија


Боја за кади (сет за боење на дотраените стари кади)

1450 ден.

 • Булевар Туристичка 26, Ohrid, North Macedonia

  Одведи ме таму

  075 463 533

  info@suna.mk

Опис

Боја за кади - Економично, брзо и практично решение, без рушење, отстранување на кадата и скапи интервенции!

Покрај естетиката, хигиената исто така е многу важна, затоа бидете спокојни, се околу вас не само што ќе биде убаво и блескаво, туку ќе биде и чисто!

Старата истрошена када за жал не може да се измие и да се врати нејзината боја како што посакуваме. Бојата е погодна за боење на гусани кади.

Сетот вклучува:

 • боја за кади во бела нијанса
 • уцврстувач за бојата (хартер)
 • разредувач за бојата
 • шмиргла за припрема на површината
 • 2х ваљак -10cm за боење и дршка за ваљакот

Пред да започнете со боење на кадата, неопходно е добро да се ишмиргла целосната површина со помош на шмиргла. По шмирглањето, површината да се исчисти и да се отпраши а со тоа е веќе спремна за нанесување на бојата.

 • Следниот чекор е да помешате половина од количините  на бојата,уцврстувачот-хартерот и разредувачот и да ја нанесете бојата во еден слој (откако ќе ги помешате имате околу 40-60мин време за работа пред да започне мешавината да се суши), а по 6-10 часа сушење да го помешате остатокот од материјалите и да го нанесете вториот слој.

**Внимавајте да не ја помешате целосната количина на боја и уцврстувач при нанесување на првиот слој бидејќи мешавината ќе ви се засуши по 1час и ќе немате боја за нанесување на вториот слој.

 • Иако бојата се суши многу брзо, кадата мора да се исуши и да не се користи првите 3 дена. По овој пеирод, можете слободно да продолжите да ја користите, миете и чистите кадата нормлано со истите средства што сте ги користеле пред боењето.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "XXX"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Суна бои и лакови им нуди на своите креативци, професионалци и индустриски корисници иновативни, прилагодени, еколошки и одржливи решенија за заштита и декорација на различни површини.Со историја која датира од 1958 година, преку однос базиран на меѓусебна доверба, лојалност, професионализам и квалитетна услуга, ги препознаваме потребите на нашите потрошувачи и настојуваме да понудиме квалитетно и уникатно портфолио на производи.Во нашата понуда можете да проајдете производи од реномирани производители со премиум квалитет за обработка и декорација на внатрешни и надворешни површини, ѕидни тапети и самолепливи пластифицирани фолии , епоксидни смоли, премази за дрво и метал, програма за автомобилски бои и козметика, изолации, алати.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.