Бајковидна утопија за доаѓањето на Боливуд во нашиот регион! 33% попуст на билет за претставата Боливуд Мјузикл (14.02.2020) во Театар Комедија во вредност од 300 ден. по цена од 200 ден.

Цена

200 ден.

Вредност

300 ден.

Попуст

33%

Заштеда

100 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 49 | Остануваат: 1

 • бул. Св.Климент Охридски б.б.

  Одведи ме таму

  02 311 9990

  contact@teatarkomedija.mk

Добивате

Еден билет за претставата Боливуд Мјузикл (14.02.2020) со почеток во 20:00 часот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.02.2020 до 14.02.2020
 • Купонот важи за претставата Боливуд Мјузикл (14.02.2020) со почеток во 20:00ч.
 • Задолжително е да носите испечатен купон
 • Купоните се заменуваат со карти на билетарата на Театар комедија на самиот ден на претставата најдоцна до 19:30 ч.
 • Доколку не го искористите купонот истиот пропаѓа и средствата не може да бидат рефундирани.
 • Купонот не може да се замени за карта од друга претстава!
 • Претставата е наменета за лица над 12 + години

Опис

„Низ бајковидна утопија за доаѓањето на Боливуд во нашиот регион, ние се обидовме да раскажеме приказна за сите нас и за она за што сме способни, ако можеме да добиеме подобра иднина. Авторката Маја Пелевиќ создава современа мјузикл-комедија, која преку сонгови и комични ситуации посочува на проблемите во нашите транзициони посткомунистички општества. Овој наш боливудски мјузикл гради своја кабаретски боливудска форма, која допира до нашите блиски колективни мемории. Создадовме претстава, мјузикл која по својот израз оди на работ помеѓу Брехт, Боб Фосе и Мејерхољд“Писател- Маја Пелевиќ

Аудио дизајнери се Бојан Угриновски и Томи Анчов. За костимографијата се погрижи Љубица. Музиката е на Огнен Анастасовски, сцена и дизајн: Емил Петро, светло дизајн: Милчо Александров. Превод на текст и препев: Наташа Илијевска и Наташа Поплавска. Велкова.

Во изведба „Боливуд Мјузикл“ играат:

 • Жаклина Стевковска
 • Атанас Атанасовски
 • Жаклина Петровска
 • Жарко Димоски
 • Ева Скендеровска
 • Миа Кантарџиева
 • Сергеј Димовски.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.