Зачувајте ги секојдневните доживувања и омилените спомени! 19% попуст на Booky - илустративен дневник за првачиња во вредност од 990 ден. по цена од 799 ден.

Цена

799 ден.

Вредност

990 ден.

Попуст

19%

Заштеда

191 ден.

Добивате

Booky - Илустративен дневник за првачиња кој вклучува 96 страници со многу простор за секојдневно запишување на спомени, пишување приказни, активности и многу повеќе. 

Услови

  • Купонот може да се искористи од 18.09.2023 до 31.10.2023
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Производот може да се подигне на следната адреса: Индустриска 1 бр 31/1-3 Скопје 1000
  • Доколку сакате достава, по купување на купонот испратете ги следните податоци на e-mail [email protected] име, презиме, адреса, телефонски број како и кодовите од купонот. 
  • Цената на достава изнесува 150 ден. за нарачки над 3000 ден. доставата е бесплатна
  • Доставата се врши во рок од 4-5 работни дена.
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

BOOKY - Дневникот на Првачето

Дневникот за Првачето – BOOKY jа продолжува традицијата на пишување дневник на забавен и возбудлив начин! Запишете ги секојдневните доживувања и омилени спомени, а потоа чувајте ги во центарот на вниманието за идните времиња! Користете го како Дневник за пишување, за цртање, скици или место за чување на сите омилени детски работи како билети, фотографии, идеи и друго.
Креативното пишување станува повозбудливо додека ги подобрувате Вашите приказни со шарени илустрации и налепници. BООКУ Дневникот на Првачето пружа многу простор да ги запишете детските активности што треба да ги направите благодарение на неговата функционална и компактна големина. Со вклучени 96 страници, има многу простор за секојдневно запишување на спомени, пишување приказни, активности и многу повеќе.

ДНЕВНИКОТ на ПРВАЧЕТО „Бидете свој и оригинален како што е BOOKY "

А сега ти дете драго започнуваш со ново поглавје во твојот живот, ти стануваш прваче! За таа цел Јас, BOOKY создадов нешто што го нема никаде на планетава земја освен во мојот свет! Само за тебе го направив Дневникот На Првачето, весел, интересен едукативен и забавен дневник, кој што низ игра смеа и учење ќе се осигура дека овој важен дел од твојот живот, засекогаш ќе остане сочуван во овој убав дневник, па дури и кога ќе бидеш голем/а со задоволство ќе се враќаш и ќе ги листаш страниците од миговите кога ти си стана прваче, вреден и послушен ученик! Дневникот на Првачето е 100% Македонски производ, развиен, дизајниран и печатен во Република Македонија. Подарете и израдувајте ги Вашите најмили со BOOKY Дневник на Првачето за да започнат со учење и патување уште од денеска! Започнете нова традиција со BOOKY – Дневникот на Првачето на твојот прв ден на училиште. Совршен подарок за секое дете кое почнува на училиште!

Вие, драги дечиња подгответе се на училиште и за откривање на нови магични светови со BOOKY. А ние заедно со BOOKY ќе се упатиме кон нашите другачиња во COC детско село, за да и нив ги израдуваме со новиот верен пријател од првиот училишен ден. Со секој купен BOOKY Дневникот на Првачето донираме 15% од цената на нашите СОС другарчиња. Дневник за Првачето, совршен подарок за девојчињата и момчињата за спомени и забава од првиот училишен ден. Совршен подарок за првиот школки ден за сите децата за почеток на учебната година, за да можат да креираат, скицираат, да ставаат налепници, да пишуваат спомени и да ги запишуваат своите бури од идеи.


ЗАБАВЕН ДИЗАЈН НА КОРИЦИТЕ - содржи забавни илустрации на корицата и на предната и на задната страна.

ЗАБАВА БЕЗ ЕКРАН- квалитетни недигитални загатки, игри и песнички за децата и родителите кои ја олеснуваат креативната игра и имагинативното размислување.

ГО ПОТТИКНУВА ПИШУВАЊЕТО И САМОИЗРАЗУВАЊЕТО - BOOKY Дневник за Првачиња ги поканува младите писатели да ги раскажат своите авантури и го поттикнува креативното изразување.

СОВРШЕН ЗА 5+ ГОДИНИ - BOOKY Дневникот на Првачето е идеален комплет за родендени, првиот училишен ден, враќање на училиште или празнични подароци за девојчиња и момчиња.

ПЛАНИРАЈТЕ И ОРГАНИЗИРАЈТЕ- практичен и иновативен Дневник на Првачето за 2023-2024 година, за организирање на секојдневните обврски и активности, идеален за запишување спомени, потсетници и белешки.

ИСКРА КРЕАТИВНОСТ - оваа модерен Македонски производ BOOKY Дневникот на Првачето е спој на бои од виножитото и е совршено место за дечињата да ја истражуваат својата креативност! Напишете ги записите и приказните или креирајте чкртаници и цртежи.

СУПЕР КУЛ ДИЗАЈНИ- кул дизајни на предната и задната корица, како и во внатрешноста на BOOKY Дневникот на Првачето.

Јазик: Македонски
Страници: 96 страници
Димензии: 148 x 210 mm
Формат: А5
Нуди страници за цртање и изразување на својата креативност и стилска презентација што изразува тоа што сте ти драго прваче
Бои: мултиколор страници во боја со цртежи, игри и песнички
Црно-бели страници за боење и цртање и илустрации по желба
Извонредни квалитетни бели и разнобојни страници кои нудат мазна површина за пишување
Вежби за пишување и учење на азбуката и броевите
Можете да користите моливи, боички, пенкала, пастели итн. – совршен за создавање колажи и први идеи за уметнички дела!
Мат тврда корица со неверојатен дизајн кој ја зголемува креативноста и со пантлика за одбележување страни

Се препорачува за BOOKY другарчиња на возраст од 5+


BOOKY Дневникот на Првачето доаѓа во комплет со дополнителни училишни материјали и тоа booky футрола, молив, гума, стикер за да го приспособите овој симпатичен спомен дневник по желба, потсетник за родендени за твоите другарчиња и мапа од нашата убава татковина!

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.