2 ја следат оваа компанија


Босвелиа ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ

488 ден.

Опис

Што е босвелија?

Од стеблото на дрвото Boswellia serrata се лачи смола Boswellia (Темјан), која се користи заради нејзините повеќекратни  позитивни ефекти на организамот.

 • При намален имунитет + ја подобрува општата состојба на организмот, ја зголемува отпорноста кон штетни надворешни влијанија, делува антиоксидативно, ги штити клетките од промени предизвикани од слободни радикали и стареење, го  успорува растот на туморните клетки т.е. делува антиканцерогено.
 • При вкочанетост, болки во зглобовите и состојби на отежнато движење  + има анти-воспалително дејство, т.е.  на местата каде има хроничен воспалителен процес  го спречува создавањето на воспалителни медијатори кои се одговорни за појава на болка и отежнато движење.  Boswellia исто така го забавува разградувањето на сврзните ткива и ׳рскавицата и ја зголемува нејзината цврстина и флексибилност.
 • При состојби на отежнато дишење проследени со чуство на недостиг на воздух + прави релаксација на дишните патишта и ги намалува на астматичните напади.
 • При воспалителни болести на дигестивниот тракт +  го намалува оштетувањето на слузницата на желудникот и ги успорува воспалителни процеси кои доведуваат до појава на болки, гадење, киселини, надуеност, зголемена активност на цревата.

СОСТАВ      

1 вегетријанска капсула содржи:

Босвелија (Темјан) сув прашок, 400 mg.


ДОЗИРАЊЕ      

2-3 капсули на ден, после оброк.

 

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.