Early Booking - Зимска релаксација во Боровец (22.12.2018-23.02.2019)! Едно ноќевање со појадок и вечера во сместување по избор во Boutique Hotel Sokol 3*

РАСПРОДАДЕНО

Early Booking - Зимска релаксација во Боровец (22.12.2018-23.02.2019)! Едно ноќевање со појадок и вечера во сместување по избор во Boutique Hotel Sokol 3*

Цена

1,758 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,860 ден..

Попуст

5%

Заштеда

102 ден..

Купени : 24

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање со појадок и вечера во сместување и термин по избор во Boutique Hotel Sokol 3*:

Термини 22.12-27.12.2018, 02.01-12.01.2019 и 25.01-16.02.2018:

 • Ноќевање со појадок и вечера во стандардна двокреветна соба, цена: 2135 ден. 2017 ден.
 • Ноќевање со појадок и вечера во апартман, цена: 2859 ден. 2700 ден.

Термини 13.01-24.01.2019 и 17.02-23.02.2019:

 • Ноќевање со појадок и вечера во стандардна двокреветна соба, цена: 1860 ден. 1758 ден.
 • Ноќевање со појадок и вечера во апартман, цена: 2446 ден. 2311 ден.

Доплати:

 • Доплата за дополнителен кревет за дете од 6-11.99 год. во двокреветна соба/апартман, цена: 620 ден. (10 eur.)
 • Доплата за дополнителен кревет за возрасен во двокреветна соба/апартман, цена: 992 ден. (16 eur.)
 • Туристичка такса по лице по ден, цена: 62 ден. (1 eur.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.12.2018 до 23.02.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно да купите 2 купони по лице
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Максимален сместувачки капацитет во стандардна двокреветна соба е 2+1 (2 возрасни и 1 дете), максимален сместувачки капацитет во апартман е 2+2 (2 взрасни и 2 деца)
 • Доплати:
 • Доплата за дополнителен кревет за дете од 6-11.99 год. во двокреветна соба/апартман, цена: 620 ден. (10 eur.)
 • Доплата за дополнителен кревет за возрасен во двокреветна соба/апартман, цена: 992 ден. (16 eur.)
 • Туристичка такса по лице по ден, цена: 62 ден. (1 eur.)
 • Потребно е да купите купон за доплатите од соодветната опција во зделката
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Задолжително патничкото осигурување
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат

Опис

Хотел Сокол се наоѓа во центарот на Боровец, во близина на скијачка патека и на жичарница. Тој располага со спа центар и нуди бесплатен Wi-Fi и бесплатен приватен паркинг.

Сите соби се елегантно опремени,  климатизирани и имаат сопствено купатило.

Во Спа центарот е вклучено: сауна, спа бања и фитнес област.

Фина бугарска кујна се служи во ресторанот на база шведска маса или a la carte. Се одликува со тераса и зимска градина која нуди поглед на Рила планина. Широк спектар на пијалаци и закуски се служат во лоби барот. 

Трансфери до и од меѓународниот аеродром во Софија се достапни со дополнителна доплата.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ