61% попуст на Bowen физикална теарпија во ПЗУ Дента ЕС во вредност од 1000 ден. по цена од 390 ден.

Цена

390 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

61%

Заштеда

610 ден.

Купени: 7

 • Ул.Антон Попов 31/4

  Одведи ме таму

  02 2774 918

Добивате

Bowen физикална теарпија

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.05.2019 до 10.07.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин

Опис

Што претставува Bowen техниката?

Оваа техника e динамичен систем на терапија на сврзните ткива и мускулите која ја има развиено Том Бовен во Австралија која се нарекува "хомеопатија на телото". Преку мали одмерени движења на телото го стимулира и го поттикнува да започне процес на самоизлекување.

Најголемите искривувања на ‘рбетот и телото се добиваат преку неправилна функција на двата мускули на вилицата односно проблеми со темпоромандибуларниот (долновиличниот зглоб). Поради овој проблем се јавува зуење во ушите, проблеми во дишењето, губење свест и други состојби кои може да добијат погрешна дијагноза доколку не се направи испитувањето наречено електромиографија. Овој софтвер во нашиот регион е достапен единствено во Поликлиника ДентаЕС, а врз основа на добиените резултати се прави план за терпија за понатамошно лекување.

Bowen техниката честопати доведува до олеснување кај многу специфични повреди и здравствени проблеми и акутни и хронични заболувања. Bowen терапевтот испраќа сигнали до нервниот систем на специфични локации (на мускулите, тетивите, лигаментите, нервите), а останатиот дел го завршува телото само реагирајќи во сопствени временски интервали колку што е во состојба. Bowen техниката може да се применува кај лица на секоја возраст (од бебиња до постари лица) во секоја фаза на болеста.    

Дента ЕС“ ја основавме во 2005 година како ординација по општа стоматологија, која во 2014 година прерасна во една од најголемите поликлиники во земјата.

„Дента ЕС“ е единствена поликлиника со вработени специјалисти од најважните стоматолошки области.

Наша визија е да станеме лидер за специфичните области кои ги работиме и сериозен дел од стоматологијата и фацијалната естетика во Македонија. Преку детална грижа за пациентите, за нивна што поцелосна добросостојба, да создадеме Поликлиника со која ќе останат и они и нивните деца

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.