Cyber Monday! Ексклузивна понуда од Идеал Травел! 8ми Декември во Будимпешта (06.12-09.12.2019)! 26% попуст на две ноќевања со појадок во хотел со 3* со вклучен автобуски превоз во вредност од 6760 ден. по цена од 4999 ден.

Цена

4999 ден.

Вредност

6760 ден.

Попуст

26%

Заштеда

1761 ден.

Купени: 10

 • ул. Даме Груев бр.7 , лок 10 (кај полициска станица Беко)

  Одведи ме таму

  078 684 392

  idealprevoz@yahoo.com

Добивате

Понудата е по лице за аранжман во Будимпешта за термин 06.12-09.12.2019 и вклучува:

 • 2 ноќевања во хотел со 3*
 • Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации
 • Придружник од агенцијата за време на патувањето
 • Организација и реализација на аранжманот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.11.2019 до 06.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна резервација по купување на купонот
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Идеал Травел за да се информирате за слободни места и да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да ја посетите ТА Идеал Травел за да потпишете договор за патување
 • Едно лице може да купи повеќе купони
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Идеал Травел
 • Поаѓање на датумот во 17:00 часот пред Дрво декор
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани
 • За деца од 0-3 години сместувањето е бесплатно
 • Бесплатен трансфер од: Битола, Прилеп, Кавадарци (црна река), Велес и Куманово.
 • Доплати:
 • Разглед на Будимпешта со локален водич - 10 евра
 • Крстарење со брод по Дунав - 15 евра
 • Посета на Братислава - 25 евра
 • Посета на Сент Андреа -10 евра
 • Патничко осигурување - 300 денари

Опис

Програма:

1 ден (06.12.2019 - петок) СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА

Состанок со групата на Дрводекор во 18.00 часот, тргнување  во 18:30 часот. Ноќно патување преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2 ден (07.12.2019 - сабота) БУДИМПЕШТА

Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Потоа следува факултативен панорамски разглед на градот со професионален туристички водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, црквите Св. Стефан и Св. Матеј, улиците: Андраши, Ракоци и Ваци, мостовите на Дунав. Сместување во хотел, време за одмор. Вечерта Крстарење со брод на Дунав со вклучен пијалок шампањ или безалкохолен пијалок. Прошетка и во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден (08.12.2019 - недела) БУДИМПЕШТА – БРАТИСЛАВА 

Појадок. После појадокот, факултативна посета на Словачката престолнина Братислава. Разглед на старото градско јадро, средновековниот главен плоштад со Роландовата фонтана, Михалската порта, Градското собрание, Катедралата Св. Мартин, Словачкиот национален театар, барокната Палата Palffy во која Моцарт ги изведувал своите дела, Палатата Pauli каде Франц Лист го отсвирел својот прв концерт. Слободно време за индивидуална прошетка. Враќање кон Будимпешта. Ноќевање.

4 ден (09.12.2019 - понеделник) БУДИМПЕШТА - СЕНТ АНДРЕА - СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на хотелот,организиран превоз до улица Ваци (најпознатата и најубавата улица во Будимпешта) каде има можност за индивидуални прошетки.
Во 13:00 часот посета на Сент Андреа. Сент Андреа е место познато по десетиците музеи, големиот број кафулиња, како и магичната атмосфера на уличките помеѓу куќите изведени во различни стилови, преполни со продавнички за ракотворби и сувенири. Поаѓање за Скопје со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови на 10.12.2019(вторник).

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.