Посетете ја Будимпешта, кралицата на Дунав (21.11.2019-20.12.2020)! До 26% попуст на пакет од 2 ноќевања за 2 лица со појадок за термин по избор во Hotel Unio 3*

Цена од

5270 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

7316 ден.

Попуст

28%

Заштеда

2046 ден.

Купени: 1

 • Budapest, Dob utca 73, 1077 Hungary

  Одведи ме таму

  +361 479 0400

  info@uniohotel.hu

Добивате

Опции на понудата:

2 BB ноќевања за 2 лица (21.11-20.12.2019 и 06.01-31.03.2020) 7,316 ден. (118 еур)
5,270 ден. (85 еур)
2 BB ноќевања за 2 лица (01.04-20.12.2020) 10,912 ден. (176 еур)
8,122 ден. (131 еур)

Во цената е вклучено:

 • Пијалок за добредојде за 2 лица
 • 2 ноќевања со појадок во стандардна двокреветна соба за 2 лица
 • Бесплатна WiFi мрежа во целиот хотел
 • Цената ги содржи сите даноци

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.11.2019 до 31.03.2020
 • Потребно е да проверите за слободни места на следниoт линк http://reservation.hotelvoucheronline.com (слободни датуми се зелените полиња)
 • Доколку има слободни места потребно е да ги купите купоните и кодовите да ги внесете на следниот линк http://reservation.hotelvoucheronline.com (купон код во полето Coupon code и пин код во полето Security code) и да ја потврдите резервацијата на емаилот на хотелот
 • Денови на пристигнување: недела, понеделник, вторник, среда
 • Пријавувањево хотелот е од 14:00-22:00 часот, одјавување: 07:00-10:00 часот
 • Понудата не важи за Велигден, Формула 1, фестивал Сизигет, Пентекост, УЕФА Будимпешта, 13-20 септември 2020 година
 • Доколку не го искористите купонот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Градскиот хотел со три sвезди Unio 3* се наоѓа во срцето на Будимпешта, во трговскиот и деловниот округ на градот, само 1 минута од булеварот Велики и улицата Кирили. Трговски и забавни центри во Будимпешта, Опера Хаус, Академија за музика Ференц Лист, Плоштад Хероите, Домот на теророт, Музејот на ликовни уметности, бањата Шецени и неколку прекрасни згради и знаменитости може да се постигне со удобна прошетка од хотелот.

Сити хотел Unio 3* ги чека своите гости со 52 комфорни соби со опрема и мебел што го надминуваат нивото на хотели со три везди и тие се совршени за патниците кои престојуваат во Будимпешта на деловна активност или за слободно време. Секоја соба има индивидуално контролиран клима, бања, телефон, ТВ, мини бар, фен за коса и безбедна просторија. Меѓу пространи и елегантни простории вклучуваат синглови, двојки / близнаци, тројки, четворки и сите од нив се непушачи. Ресторанот на хотелот служи ручек и вечера за нашите гости. Салоните за конференции во хотел во Будимпешта се совршени за семејни настани, деловни состаноци, конференции и курсеви за обука.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.