Недела на храна #СкопјеГурман! Уживајте во американски вкусови! До 34% попуст на Тексас бургер, Бостон бургер или Чикаго бургер од Black Pearl Beer & Burger Bar

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! Уживајте во американски вкусови! До 34% попуст на Тексас бургер, Бостон бургер или Чикаго бургер од Black Pearl Beer & Burger Bar

Цена

129 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

190 ден.

Попуст

32%

Заштеда

61 ден.

Купени : 326

 • ул. 415 бр.1 Марино Илинден

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 00:00 Саб: 09:00 - 01:00Нед: 09:00 - 00:00

Добивате

Бургер по избор:

 • Тексас бургер, цена: 210 ден. 139 ден.
 • Бостон Бургер , цена: 190 ден. 129 ден.
 • Чикаго Бургер, цена: 200 ден. 139 ден.

Опција за Скопско 1+1 гратис: Скопско или Smooth 0.3l, цена: 70 ден.

*Доколку купите купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско гратис!

*Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!


Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.06.2018 до 15.07.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата не важи "за носење"
 • За секој купен купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско пиво гратис
 • Колку купони за пиво Скопско купите, толку пива гратис добивате
 • Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

Опис

 • Состав на Тексас бургер: традиционално американско лепче, јунешка плескавица, чедар, калшкавал, сланина, ајсберг, кисели краставички, домат, кромид, тексас сос, француски компирчиња)
 • Состав на Бостон бургер: традиционално американско лебче, јунешка плескавица, ајсберг, кисели краставички, домат, кромид, бостон сос, бостон чили, француски компирчиња
 • Состав на Чикаго бургер: традиционално американско лебче, јунешка плескавица, чедар, кашкавал, кисели краставички, домат, кромид, чикаго сос / чили сос, француски компирчиња

На почетокот на октомври во 2016 година, во Скопје беше отворено уникатно место, бар за бургери и за пиво Блек Перл. 

Еден од најпопуларните концепти во Америка е бургер и пиво. Тоа со кое што Black Pearl Burger & Beer за многу кратко време станаа прочуени се најдобрите бургери. Посебни и специјални се по американскиот тип на леб за бургер, како и специјалните бургер сосови кои се набавуваат од Шведска и од САД за своите потреби. Со најдобриот бургер, во комбинација оди и најдоброто пиво, па така во “Блек Прл” имате можност да вкусите повеќе од 24 видови на пиво. Инспирацијата за името на местото доаѓа од бродот на капетан Џек Спароу од познатиот филм “Пиратите од Карибите” и уредувањето на терасата е во тој дух. 

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ