Недела на храна #СкопјеГурман! Бургер кој освојува! 33% попуст на Blues burger king од Мекиците од Стража во вредност од 240 ден. по цена од 160 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! Бургер кој освојува! 33% попуст на Blues burger king од Мекиците од Стража во вредност од 240 ден. по цена од 160 ден.

Цена

160 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

240 ден.

Попуст

33%

Заштеда

80 ден.

Купени : 423

 • Ул.Македонија

 • 071 352 265

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 00:00 Саб: 08:00 - 01:00Нед: 09:00 - 00:00

Добивате

Blues burger king

* Состав на бургерот: чисто телешко месо, зеленчук, домашно лепче, уникатен сос и крцкав помфрит


Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.06.2017 до 20.07.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Препорачлива е претходна резервација
 • Понудата важи за во ресторанот и "за носење"

Опис

Мекиците од Стража се бренд кој од 1942-та година го задоволува вкусот и на најпребирливите гурмани. Ресторанот своето име го добива по првичната локација, а нивните беспрекорни рецепти од пред неколку години се уживаат и во Скопје и Гостивар.

Kомбинацијата од 100% телешко месо, крцкав помфрит, домашно лепче, зеленчук и сочен сос веднаш ќе ве освои. Побрзајте и вкусете го бургерот кој ќе направи да заборавите на сите останати!

Мекиците од Стража ви нуди:

Храна:

 • Мекици според фамилијарен рецепт од 1942 година
 • Овчо сирење
 • Пекарски производи, сендвичи и др

Кафе со врвен светски квалитет:

 • Nespresso. Најлуксузниот бренд на кафе во светот. Може да се избере некоја од 8те капсули за извонредно кафе доживување

Чај со врвен квалитет:

 • Nespresso. Два видови на чај со врвен квалитет

Колачи:

 • Чизкејк со врвен квалитет: пасирани црвени овошја, крем, тесто со плазма и лешник.
 • Чоколадна фантазија. Вистинско чоколадно уживање

Пијалоци

 • Свежо цедени овошни и зеленчукови коктели, газирани пијалоци, вода, жестоки пијалоци

Музика

 • Блуз и Џез. Како и други правци помешани со овие два
 • Најчесто пуштани музичари: Buddy Guy, B.B.King, Eric Clapton

Уметнички агол

 • Во ресторанот има уметнички агол. Гостите може да ги видат изложените дела на разни уметници. Делата истотака се на продажба. Заинтересираните треба да го контактираат персоналот и да остават свои контакт податоци и информација за кое дело се заинтересирани.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.