94% попуст на онлајн курс за Business Pricing Strategies + сертификат од EventTrix во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 372 ден. (6 €)

Цена

372 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

94%

Заштеда

5766 ден.

Преостанато време

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Business Pricing Strategies

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.01.2023 до 31.10.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

Have you ever wanted to start a business selling a product or service? One of the most difficult parts of starting up a business is deciding how much to charge consumers for your product or service. The challenge of this comes from the delicate process of avoiding business failure. To make money on a startup, the owner must generate enough revenue to not only cover the costs of running the business but also bring in a surplus, which is the business’s profit.

No one starts a business to break even! Charging too much or too little causes the product or service to become uncompetitive in the market, and will likely determine whether or not the startup will fail. Charge too much and the target market may seek out more cost-effective options. Charge too little and the business may not be able to net any profits from sales. Because of this, choosing an initial price point is a decision that plagues many starting business owners.

If you’re thinking about starting a business, this course will start you on the path to planning and executing a smart, future-focused price point that will set your business on the path to a workable profit margin.

What you will learn:

 • How to monitor the market for trends
 • The relationship between costs, profits, and pricing
 • Determining the value of the product or service
 • The differences between pricing products and pricing services
 • Common pricing methods
 • Determine when a price adjustment is necessary
 • Conducting ongoing market research
 • How to monitor the future of the market for the product or service

Дополнителни информации околу самиот курс како и модулите кои ќе бидат изучувани може да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.